Niedziela, 16 czerwca 2019r. | Imieniny: Aliny, Benona, Anety
Pokaż menu

Akcja trzeźwość

Październik 08, 2018

Realizując kolejne działania profilaktyczne i edukacyjne w zakresie rozwiązywania problemów alkoholowych 27 września 2018 roku Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych prowadziła akcję ,,Trzeźwość na drogach. Świeć przykładem”.
Akcję ,,Trzeźwość na drogach” rozpoczęła Pani Burmistrz Sylwia Szymańska wraz z przedstawicielami GKRPA Panią R.Lipnicką, Panem D.Wącławem i zaproszonymi do akcji funkcjonariuszami z częstochowskiego wydziału ruchu drogowego.
Punktualnie o godzinie 10 przy ulicy Cmentarnej policjanci z drogówki losowo zatrzymywali uczestników ruchu drogowego. Uczestnicy ruchu drogowego, a więc kierowcy samochodów, rowerzyści, motocykliści oraz piesi otrzymywali odblaskowe kamizelki wraz z broszurami, jak prawidłowo zachowywać się na drodze oraz odblaski poprawiające widoczność każdego uczestnika drogi. Wymienione gadżety zostały przygotowane i zakupione przez GKRPA.
Dalsza część działań profilaktyczno-edukacyjnych, została przeprowadzona na terenie placówek oświatowych w naszej gminie w dniu 4 października.
Akcja profilaktyczna, „Świeć przykładem” obejmowała wszystkich uczniów klas podstawowych, gimnazjum oraz przedszkoli publicznych i prywatnych. ,,Świeć przykładem,” to temat bardzo aktualny, dotyczący bezpieczeństwa naszych dzieci na drogach. Uczestnicy ruchu drogowego w szczególności rowerzyści i piesi powinni zadbać o odblaski, dzięki którym będą widoczni i bezpieczni. Każde dziecko ze szkół podstawowych i gimnazjalnych otrzymało odblask z trzema różnymi sekwencjami światła. Wszystkie przedszkolaki natomiast otrzymały odblaskowe opaski. Odpowiednie zawieszenie odblasku na tornistrze lub ubraniu sprawi, że nasze dzieci będą widoczne przez kierowców.

Przy szybko zapadającym zmroku jest to bardzo ważny element doposażenia ubioru każdego uczestnika ruchu drogowego, a w szczególności dzieci. W akcji profilaktycznej na terenie placówek oświatowych wzięła udział Pani Burmistrz Sylwia Szymańska, przedstawiciele GKRPA p. B. Gradowicz, p. D. Wącław oraz funkcjonariusze Komendy Policji w Blachowni.

Kolejne zadanie profilaktycznej działalności informacyjnej i edukacyjnej w zakresie rozwiązywania problemów alkoholowych zostało zrealizowane.

Serdeczne podziękowania za pomoc i zaangażowanie w realizację zadań GKRPA dla: Pani Burmistrz Sylwii Szymańskiej, członków komisji GKRPA ( specjalne podziękowania dla R. Lipnickiej i D. Wącława) Komisariatu Policji w Blachowni,Wydziału Ruchu Drogowego w Częstochowie, dyrektorów i nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjum i przedszkoli.
Gmina Blachownia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).