Piątek, 29 maja 2020r. | Imieniny: Magdaleny, Bogumily, Urszuli
Pokaż menu

BLACHOWNIA ZNAKOMICIE OCENIONA NA POZIOMIE KRAJOWYM

04 października, 2019

Finałowa Gala XV edycji Rankingu Samorządów „Rzeczpospolitej”, która odbyła się pod koniec września w Warszawie przyniosła ogromny sukces dla Blachowni. Kapituła Rankingu – z jej przewodniczącym prof. Jerzym Buzkiem sklasyfikowała naszą gminę na niezwykle wysokim 32 miejscu w całym kraju. To wielki prestiż i wyróżnienie naszego samorządu w zestawieniu blisko 900 podobnych gmin w Polsce. Niezwykle miło nam poinformować, że jednocześnie nasza gmina zajęła 1 miejsce w kategorii gmin miejsko-wiejskich z terenu województwa śląskiego.

Jest to o tyle szczególny sukces, bowiem dotyczy wyłaniania najlepszych miast i gmin w kształtowaniu trwałego i zrównoważonego rozwoju wspólnoty lokalnej w wielowymiarowych, strategicznych kategoriach: trwałości ekonomicznej, trwałości środowiskowej, trwałości społecznej oraz w zakresie jakości zarządzania.

Źródłem danych wykorzystywanych do tworzenia Rankingu Samorządów są publicznie dostępne i obiektywne bazy danych GUS i Ministerstwa Finansów oraz informacje przekazywane w specjalnej e-ankiecie Można więc z pełnią odpowiedzialnością stwierdzić, że Blachownia ze swoimi wynikami finansowymi, inwestycyjnymi i jakością zarządzania oraz inicjatywami społecznymi znajduje się w ścisłej czołówce krajowej.

 

Całość Rankingu prezentujemy TUTAJ

 
Gmina Blachownia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).