Środa, 8 kwietnia 2020r. | Imieniny: Cezaryny, Dionizego, Julii
Pokaż menu

Brurmistrz Blachowni przekazała uczniom gry i książki edukacyjne

21 lutego, 2020

W piątek 21 lutego Burmistrz Blachowni Sylwia Szymańska spotkała się w Urzędzie Miejskim z dyrektorami trzech placówek oświatowych z gminy Blachownia - Andrzejem Gułą ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Blachowni, Beatą Kaczmarek z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Blachowni oraz Hanką Kożuch z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łojkach. Za ich pośrednictwem Burmistrz przekazała uczniom gry edukacyjne. Wszystko w ramach Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii.

- Miałam przyjemność przekazać je na ręce dyrektorów szkół w celu zagospodarowania czasu dzieci i młodzieży jako wolnego od nałogów - mówi Burmistrz Sylwia Szymańska.

Burmistrz przekazała też dla szkolnych bibliotek książki na temat narkotyków i dopalaczy.

- Warto naświetlać zagadnienia związane z narkomanią jako problemem powodującym dotkliwe konsekwencje, m.in. zmniejszenie społecznej aktywności i pogarszający się stan zdrowia osób zażywających substancje zabronione - podkreśla Burmistrz.

Gry i książki trafiły również do Szkoły Podstawowej w Cisiu.

Przy okazji spotkania Burmistrz Sylwia Szymańska przekazała również dla przedszkolaków i uczniów placówek oświatowych w Blachowni grę  "EKO podróż pełna przygód i niespodzianek".

To specjalna mata edukacyjna, która poprzez atrakcyjną zabawę nauczy dzieci, jak prawidłowo segregować odpady, np. gdzie ma trafiać makulatura, a gdzie szkło. Ekologiczna gra została wykonana na zlecenie Urzędu Miejskiego w Blachowni i przedstawia znane budynki miasta.

- Segregacja odpadów stała się nie tylko obowiązkiem wynikającym z ustawy, ale koniecznością wynikającą z pogarszającego się stanu środowiska w Polsce i na świecie - podkreśla Burmistrz Blachowni Sylwia Szymańska. - Należy wskazywać młodemu pokoleniu dobre praktyki w tym zakresie. A  najlepiej uczyć poprzez zabawę. Dlatego właśnie w Urzędzie Miejskim zrodził się pomysł na zrobienie takich ekologicznych mat edukacyjnych.

Maty zostaną przekazane także do szkoły w Cisiu.

 

 
Gmina Blachownia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).