Sobota, 28 listopada 2020r. | Imieniny: Leslawa, Zdzislawa, Stefana
Pokaż menu

Burmistrz Blachowni apeluje: Rozłóżmy w czasie wizyty na cmentarzu

26 października, 2020

Szanowne Mieszkanki i Szanowni Mieszkańcy gminy Blachownia,
tegoroczna uroczystość Wszystkich Świętych będzie przebiegać w cieniu pandemii. Nie wiemy, co przyniosą kolejne dni i czy Rząd RP wprowadzi obostrzenia dotyczące obchodów dnia 1 listopada.
Niezależnie od tego apeluję do Was o zachowanie szczególnej ostrożności oraz rozłożenie w czasie wizyt na cmentarzach. Groby bliskich możemy odwiedzić na parę dni przed oraz parę dni po Wszystkich Świętych. Osoby starsze proszę, by pozostały bezpiecznie w domach wyrażając swoją pamięć o zmarłych poprzez modlitwę.
Przypominam, że takie rozwiązanie usankcjonował Papież Franciszek, a za nim także polscy hierarchowie kościelni. Zachowajmy rozsądek i nie gromadźmy się. Zróbmy to dla siebie i swoich bliskich!

Burmistrz Blachowni

Sylwia Szymańska
Gmina Blachownia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).