Poniedziałek, 21 września 2020r. | Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita
Pokaż menu

Burmistrz Blachowni przekazała szkołom laptopy i słuchawki z grantu „Zdalna Szkoła+”

03 września, 2020

ZDALNA SZKOŁA+ w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej

Gmina Blachownia pozyskała grant w wysokości 54 999,87 zł na zakup laptopów i zestawów słuchawkowych, w konkursie organizowanym przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa pn. „Zdalna Szkoła+ w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej” współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020 Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu”; działania 1.1: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach".

Za pozyskane środki zostało zakupionych 20 laptopów wraz z zestawami słuchawkowymi. Zestawy nowego sprzętu zostały 3 września br. przekazane przez Burmistrz Sylwię Szymańską dyrektorom do wszystkich szkół podstawowych prowadzonych przez gminę Blachownia tj.:

- 10 sztuk do Szkoły Podstawowej nr 1 im. M. Konopnickiej w Blachowni,
-  5 sztuk do Szkoły Podstawowej nr 3 im. S. Staszica w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Blachowni,
- 5 sztuk do Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Łojkach.

Zakupiony przez gminę sprzęt, jeżeli nauka będzie odbywała się stacjonarnie, pozostanie w szkołach i będzie wykorzystywany przez uczniów podczas lekcji. Jeżeli sytuacji epidemiologiczna spowoduje, iż konieczne będzie wprowadzenie nauki zdalnej zestawy komputerowe będą wypożyczane przez szkoły dla najbardziej potrzebujących uczniów z rodzin wielodzietnych.

 

 

 

 

 
Gmina Blachownia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).