Niedziela, 5 kwietnia 2020r. | Imieniny: Ireny, Wincentego
Pokaż menu

Centrum Aktywności Obywatelskiej. Inwestycja potrzebna Mieszkańcom

18 lutego, 2020

Otwarte dzięki wsparciu środków unijnych Centrum Aktywności Obywatelskiej przy ul. Sienkiewicza 16 w Blachowni cieszy się ogromną popularnością wśród organizacji pozarządowych, które działają na terenie gminy.

Uniwersytet Trzeciego Wieku prowadzi tam już wykłady i zajęcia, regularne spotkania mają emeryci i Koło Gospodyń Wiejskich. Z pomieszczeń CAO korzysta również „Fabryka Umiejętności”, która zrzesza osoby niepełnosprawne z gminy Blachownia. Wkrótce zostanie uruchomiony tam punkt konsultacyjny dla organizacji pozarządowych.

- Organizacje mają w centrum miasta elegancką przestrzeń, dotychczasowi mieszkańcy otrzymali lokale komunalne, a gmina za unijne pieniądze wyremontowała popadającą w ruinę zabytkową nieruchomość. Reasumując – wszyscy powinni być zadowoleni – wylicza zalety CAO Burmistrz Blachowni Sylwia Szymańska.

W najbliższym czasie gmina planuje zorganizować spotkanie, podczas którego przedstawiciele stowarzyszeń wyartykułują swoje oczekiwania i pomogą wypracować regulamin CAO.

- Kalendarz imprez na ten rok szybko się zapełnia, co świadczy o tym, jak bardzo takie miejsce było potrzebne. Planujemy ogłosić konkurs na koordynatora, któremu powierzymy pieczę nad tym budynkiem. Będzie on czuwać, by proces użytkowania lokali przebiegał harmonijnie – mówi Burmistrz Blachowni Sylwia Szymańska. - Modernizacja to jedno, ale bardzo ważną sprawą jest utrzymanie i zarządzanie powierzonym mieniem. Tu potrzebny jest wspólnie wypracowany regulamin, tym bardziej, że członkowie organizacji mają różne oczekiwania i różne pomysły na funkcjonowanie tego obiektu.

Przypomnijmy, że CAO mieści się dawnym zameczku cara Romanowa II. Budynek przez lata pełnił kilka funkcji: był letnią rezydencją cara, domem zarządców huty, siedzibą SS, szkołą i blokiem mieszkalnym. Został zmodernizowany wraz z tzw. Prażynką dzięki środkom z Unii Europejskiej.
Gmina Blachownia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).