Poniedziałek, 17 grudnia 2018r. | Imieniny: Olimpii, Lazarza, Floriana
Pokaż menu
Wolna powierzchnia

DESZCZ KŁAMSTW NA TEMAT ŚRODKÓW EUROPEJSKICH PRZEZNACZONYCH NA REMONT PRAŻYNKI

Marzec 13, 2018

Tak dużo zaplanowanych inwestycji, które są i będą realizowane w naszej gminie przy pomocy pozyskanych środków europejskich cieszą znakomitą większość mieszkańców. Z przykrością należy stwierdzić, że są również i tacy (choć nieliczni), którzy za wszelką cenę próbują na różne sposoby dyskredytować te przedsięwzięcia w myśl zasady:

IM GORZEJ DLA BLACHOWNI TYM LEPIEJ DLA NAS.

 

Każdy z nas ma prawo mieć swoje zdanie i opinie na konkretny temat. Jednak musi ono opierać się o fakty i prawdę, a nie bazować na emocjach, półprawdach czy wręcz kłamstwach.

Wszystkie dywagacje i wnioski zawarte w publikacji na stronie http://edytamandryk.pl/pl/ oparte są na fałszu i nie byłoby sensu ich komentować, winni jesteśmy jednak Państwu prawdę.

Pani Radna Edyta Mandryk w przekazie publicznym coraz częściej serwuje nieprawdziwe informacje, czego dowodem są m. in. udostępniane koszty przebudowy Prażynki i udziału w nich unijnej dotacji.

 

Jedyną prawdą jest kwota tej inwestycji, której łączny koszt (brutto) wynosi 2,7 mln zł i wynika z oficjalnej publikacji wyników przetargu. Wszystkie pozostałe informacje i ich interpretacje są nieprawdziwe i świadczą o głębokim niezrozumieniu i braku elementarnej wiedzy o kosztach działań rewitalizacyjnych.

 

Podkreślamy i informujemy, że łączny, ostateczny koszt wydatków z budżetu gminy na rewitalizację Prażynki wyniesie nie więcej niż 950 tys. zł.

 

Pisanie zatem, że koszty remontu (2,7 mln zł) zostały w większości pokryte przez podatników z naszego budżetu jest nieprawdą i nadużyciem. Wystarczyło tylko przed publikacją poznać prawdę, zawartą w ogólnie dostępnej dokumentacji. Jakość i cel tego typu doniesień, czynionych przez osobę zaufania publicznego jest czynem nagannym, zatem uważaliśmy za ważne, aby je sprostować.

 
Gmina Blachownia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).