Sobota, 28 listopada 2020r. | Imieniny: Leslawa, Zdzislawa, Stefana
Pokaż menu

Działka nad zalewem przy ul. Sienkiewicza w Blachowni ma nowego właściciela

30 października, 2020

30 października br. Burmistrz Blachowni Sylwia Szymańska podpisała akt notarialny sprzedaży gminnej działki nad zalewem od strony centrum przesiadkowego i ul. Sienkiewicza.

Nieruchomość została sprzedana w trybie nieograniczonego przetargu ustnego, który odbył się 8 października br. Cena wywoławcza działki o powierzchni  0,0163 ha wynosiła 30 tys. zł netto.

W przetargu wzięło udział dziewięciu oferentów. Najwyższą cenę zaproponował Artur Szymczyk, właściciel częstochowskiej firmy cukierniczej „Michaś”. Zapłacił za działkę 246 tys. zł brutto.
Nowy właściciel jest znaną postacią, ponieważ od lat działa na rzecz rozwoju gospodarczego i promocji Częstochowy oraz całego regionu, co spotyka się z uznaniem ekspertów i samorządów. Otrzymał m.in. odznakę honorową "Za Zasługi dla Województwa Śląskiego".

Jest też prezesem KS Skra Częstochowa i aktywnie angażuje się w sportową działalność na rzecz dzieci i młodzieży, za co był wielokrotnie nagradzany m.in. przez Regionalną Radę Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Wydział Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miasta.

Na zakupionej działce nad brzegami zalewu w Blachowni nowy właściciel planuje najprawdopodobniej cukiernię.
Gmina Blachownia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).