Piątek, 23 sierpnia 2019r. | Imieniny: Apolinarego, Filipa
Pokaż menu

Dzień Edukacji Narodowej

Październik 18, 2018

za codzienny trud, zaangażowanie w pracę, za wyrozumiałość i serdeczną życzliwość wobec najmłodszych mieszkańców naszej gminy - dziękujemy!!!

12 października br. w Szkole Podstawowej nr 1 w Blachowni odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej dla nauczycieli oraz pracowników oświatowych jednostek organizacyjnych prowadzonych przez Gminę Blachownia.

Dyrektorom, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi złożyła życzenia i podziękowała Pani Burmistrz Blachowni Sylwia Szymańska. – „Szanowni Państwo, Drodzy Dyrektorzy, Nauczyciele, Pracownicy Administracji i Obsługi,

W tym uroczystym dniu – dniu Waszego święta życzę Państwu dużo zdrowia, wytrwałości, umiejętności odnajdywania w każdej sytuacji magicznego złotego środka, wyznaczania rozsądnych granic oraz mądrości bezstronnego oceniania.

Życzę Państwu byście w codziennej pracy odnajdywali sens podejmowanych wysiłków oraz czerpali radość z uczenia i wychowywania.

Bądźcie przyjaciółmi naszych dzieci i młodzieży, bo tylko przyjaciele budują trwale, mądrze i na lata. Dziękując za codzienny trud, zaangażowanie w pracę, za wyrozumiałość i serdeczną życzliwość wobec najmłodszych mieszkańców naszej gminy, życzę Wam spełnienia marzeń w życiu osobistym i w pracy zawodowej.”

Do życzeń i podziękowań dołączyli się obecni na uroczystości Przewodniczący Rady Miejskiej pan Paweł Hreczański, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej pan Henryk Kania oraz Radni Rady Miejskiej pani Małgorzata Bernat, Edyta Mandryk oraz Marek Kułakowski.

Podczas uroczystości wręczono Nagrody Burmistrza oraz Nagrody Dyrektorów szkół i placówek oświatowych jednostek organizacyjnych prowadzonych przez Gminę Blachownia.

Burmistrz Blachowni corocznie przyznaje nagrody ze specjalnego funduszu nagród z okazji Dnia Edukacji Narodowej dla nauczycieli zatrudnionych w oświatowych jednostkach organizacyjnych prowadzonych przez Gminę Blachownia. Nagrody mają charakter uznaniowy i przyznawane są nauczycielom za szczególne osiągnięcia  dydaktyczno – wychowawcze i opiekuńcze w pracy zawodowej. Nagroda może być przyznana nauczycielowi po przepracowaniu w szkole lub przedszkolu co najmniej 1 roku.

Nagrody Burmistrza w 2018 r. otrzymali:

Pani Małgorzata Spyra – dyrektor Publicznego Przedszkola nr 2 w Blachowni

Pan Andrzej Guła - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Blachowni

Pani Maura Jochymczak – kierownik świetlicy w Szkole Podstawowej nr 1 w Blachowni,

Pani Edyta Matuszczak – nauczyciel języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 1 w Blachowni,

Pani Magdalena Tyszko - Warzecha – nauczyciel bibliotekarz, nauczyciel przyrody, biologii i chemii w Szkole Podstawowej, w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Łojkach,

Pani Barbara But – nauczyciel wychowanie przedszkolnego w Publicznym Przedszkolu w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Łojkach,

Pani Bożena Forma – nauczyciel wychowania fizycznego, informatyki i techniki w Szkole Podstawowej nr 3 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Blachowni.

Podczas uroczystości 19. nauczycielom zostały wręczone Nagrody Dyrektorów.

Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, iż pani Ewa Synkiewicz nauczyciel muzyki w Szkole Podstawowej nr 1 w Blachowni na wniosek Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” została odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

Wyróżnionym pedagogom gratulujemy sukcesów i życzymy nieustającego entuzjazmu i twórczego zapału w dalszej pracy oraz pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

Uroczystość uświetnili swym występem uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 pod kierownictwem pani Ewy Synkiewicz oraz Edyty Matuszczak.

Uroczystość stała się również okazją do uroczystego otwarcia Zielonej Pracowni – pracowni do nauki przedmiotów przyrodniczych w Szkole Podstawowej nr 1 dofinansowanej z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonała pani Burmistrz Sylwia Szymańska, Przewodniczący Rady Miejskiej pan Paweł Hreczański, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 pan Andrzej Guła oraz w imieniu uczniów Karol Małasiewicz. Pracownia została uroczyście poświęcona przez proboszcza parafii pw. Św. Michała Archanioła w Blachowni ks. Tomasza Wronę.
Gmina Blachownia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).