Sobota, 28 listopada 2020r. | Imieniny: Leslawa, Zdzislawa, Stefana
Pokaż menu

Gmina Blachownia apeluje do właścicieli posesji: Pielęgnujcie drzewa rosnące nad drogami

22 października, 2020

Gmina Blachownia prosi właścicieli prywatnych posesji i dzierżawców gruntów przylegających do gminnych dróg o przycinanie gałęzi drzew i krzewów, które wystają poza granice nieruchomości. Nie tylko stanowią one przeszkodę dla ruchu pojazdów, np. odbierających odpady komunalne, ale także ograniczają widoczność i przesłaniają znaki drogowe, co stwarza niebezpieczeństwo dla uczestników ruchu drogowego i pieszego. Często także wystające nad drogi gałęzie powodują uszkodzenia pojazdów.

Przypominamy, że zgodnie z kodeksem cywilnym w przypadku wyrządzenia szkody odpowiedzialność ponosi właściciel nieruchomości, na której znajdują się drzewa.

Gmina Blachownia apeluje, by cięcia  były wykonywane zgodnie ze sztuką pielęgnacji drzew i poza okresem lęgowym ptaków, czyli od połowy października do końca lutego.

 
Gmina Blachownia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).