Sobota, 8 sierpnia 2020r. | Imieniny: Cypriana, Emiliana, Dominika
Pokaż menu

Gmina Blachownia apeluje: Nie dokarmiajcie kaczek chlebem! To szkodliwe dla całego ekosystemu

13 lipca, 2020

Ornitolodzy alarmują od wielu lat, że dokarmianie ptaków chlebem szkodzi nie tylko ptakom, ale całym ekosystemom.

W gminie Blachownia turyści i spacerowicze, niestety, niezwykle chętnie dokarmiają w ten sposób kaczki nad zalewem. Dlatego blachowniański samorząd apeluje, by tego nie robić.

Argumentów przeciw takim praktykom jest wiele. Chleb, zwłaszcza biały, może prowadzić u ptactwa wodnego do chorób układu pokarmowego, a nawet do śmierci.

Ale nie jest to jedyny problem związany z dokarmianiem kaczek chlebem. Niezjedzone przez ptaki pieczywo tonie, gnije i powoduje poważne spustoszenia w ekosystemie, m.in. pojawienie się pleśni, która wydziela toksyny trujące dla kaczek, czy nadmierny rozkwit glonów, które pochłaniają tlen i wydzielają toksyny groźne dla ryb, a w także ograniczają lub hamują proces fotosyntezy.

- Dlatego prosimy spacerowiczów, by nie karmili ptactwa chlebem - apeluje Urząd Miejski w Blachowni.

 

 

 
Gmina Blachownia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).