Sobota, 28 listopada 2020r. | Imieniny: Leslawa, Zdzislawa, Stefana
Pokaż menu

Gmina Blachownia ogłosiła przetarg na odbiór odpadów komunalnych od mieszkańców

29 października, 2020

Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy Blachownia" to jedno z najważniejszych zadań komunalnych.

Gmina właśnie ogłosiła przetarg na wykonanie tej usługi w 2021 roku. Oferty można składać do 4 grudnia br.

Przypominamy, że przetarg nie obejmuje już pojemników na odpady, gdyż gmina Blachownia w połowie roku zakupiła własne kosze. Samorząd podjął taką decyzję, by w przyszłości nie dopuścić do sytuacji, w której mieszkańcy zostaliby bez pojemników. Przykład innych samorządów pokazuje, że to się zdarza, np. podczas przedłużającego się z różnych przyczyn wyboru odbiorcy odpadów komunalnych. Zakup pojemników to także oszczędność przy kolejnym przetargu.

Pamiętajmy, że system gospodarowania odpadami musi być systemem samofinansującym się. To oznacza, że gmina nie może na tym systemie zarabiać, ani do niego dopłacać. Nie może też wykorzystać na inne cele tzw. podatku śmieciowego.

 

 

 

 

 

 
Gmina Blachownia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).