Piątek, 22 stycznia 2021r. | Imieniny: Anastazego, Wincentego
Pokaż menu

Gmina Blachownia przygotowuje się do otwarcia miejskiego lodowiska. W reżimie sanitarnym

01 grudnia, 2020

Trwają prace przygotowujące nawierzchnię pod miejską ślizgawkę w Blachowni.

Ze względu na panującą epidemię lodowisko będzie działało w nadchodzącym sezonie na nieco innych zasadach.

- Podjęliśmy decyzję o otwarciu miejskiej ślizgawki mimo pandemii, mając na uwadze pozytywny wpływ ruchu na świeżym powietrzu na organizm i samopoczucie - mówi Burmistrz Blachowni Sylwia Szymańska. - Oczywiście, lodowisko będzie działało w reżimie sanitarnym. O wprowadzonych zasadach wkrótce poinformujemy.

Przypomnijmy, że w sezonie 2019/2020 miejska ślizgawka biła rekordy popularności.

Od 15 grudnia 2019 do 1 marca 2020 roku łyżwy zostały wypożyczone aż 5703 razy.  W poprzednim sezonie odnotowano około 4500 wypożyczeń.

Lodowisko miejskie w Blachowni w całości należy do gminy Blachownia. Zostało zakupione ze środków własnych samorządu i kosztowało prawie 270 tys. złotych. 

 
Gmina Blachownia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).