Poniedziałek, 18 marca 2019r. | Imieniny: Cyryla, Edwarda, Boguchwaly
Pokaż menu

Historyczny dzień dla Blachowni i Zalewu

Kwiecień 13, 2018

Sobota 14 kwietnia 2018 roku na stałe zapisze się w historii wydarzeń w Blachowni.

Od jutra rozpoczną się bowiem realne prace związane z oczyszczeniem zbiornika z nagromadzonych przez dziesiątki lat osadów dennych. To niewątpliwie historyczne wydarzenie w dziejach naszego akwenu wodnego, który w ciągu najbliższych 2 lat odzyska równowagę biologiczną i stanie się atrakcją dla mieszkańców i turystów. Deklaracje i zobowiązania Burmistrza Sylwii Szymańskiej stają się faktem, zgodnym z wieloletnimi oczekiwaniami mieszkańców Blachowni. Jest to możliwe dzięki skutecznemu pozyskaniu ponad 12 mln zł ze środków Unii Europejskiej i profesjonalnemu przygotowaniu wykonawstwa inwestycji, która dodatkowo zagospodaruje teren wokół jeziora.

 

BURMISTRZ BLACHOWNI SERDECZNIE ZAPRASZA WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH MIESZKAŃCÓW W DNIU 14 KWIETNIA (SOBOTA) g. 10:00 NA WODOWANIE KUTRA ORAZ REFULERA I ROZPOCZĘCIE PRAC REKULTYWACYJNYCH.

 

 
Gmina Blachownia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).