Środa, 25 listopada 2020r. | Imieniny: Erazma, Katarzyny
Pokaż menu

III edycja raportu o kondycji finansowej polskich samorządów – Blachownia na 28. miejscu w Polsce

19 listopada, 2020

Ranking finansowy samorządu terytorialnego w Polsce 2019” to wydawnictwo przygotowane przez Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie przy współpracy z Instytutem Studiów Wschodnich oraz Regionalną Izbą Obrachunkową. Analiza kondycji finansowej gminy opiera się na siedmiu aktualnych i obiektywnych wskaźnikach:

1. Udział dochodów własnych w dochodach ogółem;

2. Relacja nadwyżki operacyjnej do dochodów ogółem;

3. Udział wydatków inwestycyjnych w wydatkach ogółem;

4. Obciążenie wydatków bieżących wydatkami na wynagrodzenia i pochodne od wynagrodzeń;

5. Udział środków europejskich w wydatkach ogółem – bez poręczeń;

6. Relacja zobowiązań do dochodów ogółem;

7. Udział podatku dochodowego od osób fizycznych w dochodach bieżących.

Niezmiernie miło nam poinformować, że gmina Blachownia na 628 gmin miejsko-wiejskich zajęła 1 miejsce w województwie śląskim i 28 miejsce w Polsce w powyższym rankingu. To efekt wieloletniej pracy, odpowiednio przygotowanej i efektywnie wdrożonej strategii oraz koncepcji rozwoju gminy Blachownia.

W ubiegłym roku Blachownia znajdowała się na 64 miejscu rankingu. Dodatkową satysfakcję i uznanie przynosi fakt olbrzymiego awansu Blachowni w stosunku do roku 2016, kiedy to znajdowaliśmy się na 202 pozycji.

 

Treść rankingu dostępna >>TUTAJ<<
Gmina Blachownia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).