Środa, 17 lipca 2019r. | Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi
Pokaż menu

Kolejna duża inwestycja sportowo-rekreacyjna ruszyła! Sahara zmienia się w nowoczesny, wielofunkcyjny kompleks boisk wraz z zapleczem!

Sierpień 10, 2018

Pozyskane przez Burmistrza Sylwię Szymańską od Ministra Sportu ponad 1,2 mln zł pozwoliły na zaplanowanie i rozpoczęcie prac związanych z budową wielofunkcyjnego zespołu boisk sportowych w miejscu zdegradowanej SAHARY. Inwestycja za blisko 2,5 mln zł obejmuje:

- wykonanie boiska do piłki nożnej o nawierzchni trawiastej – hybrydowej o wymiarach 104x66m,

- zainstalowanie systemu automatycznego nawadniania boiska,

- wykonanie nowoczesnego i energooszczędnego sztucznego oświetlenia przy zastosowaniu 8 słupów i opraw oświetleniowych LED,

- wykonanie boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni poliuretanowej o powierzchni blisko 1100 m2,

- zakup i wyposażenie obiektu w niezbędny sprzęt sportowy, tj. bramki, siatki, piłkochwyty,

- wykonanie traktów pieszych, biologicznie czynnych z miału bazaltowego i ich wyposażenie w ławki, kosze i stojaki rowerowe.

TAMEX Obiekty Sportowe S. A. to główny wykonawca obiektów sportowych z ponad 18-letnim doświadczeniem. Spółka buduje, projektuje i wyposaża obiekty sportowe o różnym zastosowaniu i funkcjonalności. Tworzy infrastrukturę sportową dla najbardziej wymagających sportowców oraz imprez sportowych najwyższej rangi międzynarodowej. Jest liderem w branży budownictwa sportowego. W ciągu kilkunastu lat funkcjonowania TAMEX zrealizował ponad 1000 inwestycji (głównie dotyczących infrastruktury sportowej i rekreacyjnej). Były to zarówno obiekty zewnętrzne, takie jak boiska piłkarskie z trawy naturalnej i syntetycznej, stadiony lekkoatletyczne, boiska wielofunkcyjne, korty, jak również kryte hale sportowe i tenisowe. Do najważniejszych wybudowanych obiektów w kraju zaliczyć należy:

- Stadion Śląski w Chorzowie,

- Stadion AWF Warszawa,

- Stadion Lekkoatletyczny „Zawisza” w Bydgoszczy,

- Stadion COS w Spale i Zakopanem.

- Piłkarskie centra treningowe dla EURO 2012,

- Kompleks boisk na stadionie olimpijskim we Wrocławiu.

 

 
Gmina Blachownia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).