Niedziela, 24 stycznia 2021r. | Imieniny: Felicji, Franciszka, Rafa?a
Pokaż menu

’Mikołaj z ulicy Krakowskiej” odwiedzi dzieci z gminy Blachownia

25 listopada, 2020

Dzięki współpracy Burmistrz Blachowni Sylwii Szymańskiej z Fundacją Chrześcijańską „Adullam”, znana od kilkunastu lat akcja charytatywna „Mikołaj z ulicy Krakowskiej” po raz kolejny zawita do naszej gminy.

Jednak w tym roku, ze względu na sytuację epidemiologiczną, mali mieszkańcy gminy Blachownia otrzymają fantastyczne paczki nie w Filharmonii Częstochowskiej, ale w Centrum Aktywności Obywatelskiej w Blachowni. Spotkanie z „Mikołajem z ulicy Krakowskiej” zaplanowane zostało na piątek 4 grudnia br.

- Mikołajowi nie przeszkodzi żadna pandemia, choć miejsce i formuła spotkania z naszymi pociechami będą nieco inne ze względu na obostrzenia sanitarne – mówi Burmistrz Blachowni Sylwia Szymańska. - Należy podkreślić, że w ramach akcji „Mikołaj z ulicy Krakowskiej” podarunki otrzymają dzieci z niepełnosprawnościami i te najbardziej potrzebujące. Oczywiście, nie zapomnimy o pozostałych milusińskich z gminy Blachownia. Jak co roku i one zostaną obdarowane przez Mikołaja, ale w innym terminie.

Burmistrz podkreśla, że niezmiernie cieszy się z corocznej współpracy z Fundacją Chrześcijańską „Adullam”.

 W tym roku akcja „Mikołaj z ulicy Krakowskiej” organizowana jest po raz 14. i ma już zasięg zasięg niemal wojewódzki. W akcję oprócz gminy Blachownia włączają się m.in. Kłobuck, Mykanów, Konopiska.

- Już od kilku lat planowaliśmy rozszerzenie idei naszej akcji poza granice Częstochowy - podkreśla Elżbieta Ferenc, prezes Fundacji Chrześcijańskiej „Adullam”. - Chcielibyśmy, aby taki przykład partnerskiego działania miał swój oddźwięk w województwie śląskim, a także w całym kraju.

Każdy może włączyć się do akcji. W tym roku została uruchomiona dodatkowo zbiórka na portalu zrzutka.pl, dając możliwość większej ilości osób dołożyć cegiełkę do mikołajkowych paczek. Link do zbiórki: TUTAJ.
Gmina Blachownia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).