Środa, 26 czerwca 2019r. | Imieniny: Jana, Pawla
Pokaż menu

Nowe oświetlenie wokół zalewu

Styczeń 04, 2019

W ramach projektu dofinansowanego z Unii Europejskiej pn. Rekultywacja śródmiejskiego zbiornika Blachownia wraz z zagospodarowaniem otoczenia wokół Jeziora Blachownia zainstalowano 53 lampy solarne LED S3C2/20. Lampy posiadają źródło światła o szerokim kącie świecenia, dzięki czemu idealnie nadają się do oświetlania dróg i ciągów pieszych. Lampy hybrydowe pracują niezależnie od sieci elektroenergetycznej, do zasilania źródła światła wykorzystywany jest wyłącznie moduł fotowoltaiczny. Zapas energii zgromadzonej w pełni naładowanych akumulatorach, w przypadku wyjątkowo niekorzystnych warunków atmosferycznych (słabe nasłonecznienie), może zapewnić możliwość pracy lampy do ok 7 dni po 8 godzin dziennie. Żywotność zainstalowanych lamp solarnych szacuje się na około 60 000 godzin czyli 15 lat pracy.

Pamiętajmy, ze ten rodzaj oświetlenia jest obecnie jednym z najbardziej ekologicznych i bezpiecznych dla środowiska, bowiem nie wymaga podłączenia do sieci elektroenergetycznej.

 
Gmina Blachownia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).