Środa, 24 kwietnia 2019r. | Imieniny: Horacego, Feliksa, Grzegorza
Pokaż menu

Ogólnopolskie wyróżnienie dla Burmistrz Sylwii Szymańskiej! Prestiż dla Blachowni!

Marzec 16, 2018

Mamy zaszczyt poinformować, że Kapituła Nagród i wyróżnień przy Katolickim Stowarzyszeniu Sportowym Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie n a wniosek środowisk sportowych przyznała Burmistrz Blachowni Sylwii Szymańskiej ogólnopolskie wyróżnienie za wychowanie dzieci i młodzieży poprzez sport i rekreację, oparte o zasady fair play.

W uzasadnieniu decyzji Kapituły czytamy m.in.:

Mam wielką nadzieję, że przyznanie Szanownej Pani Burmistrz tego wielce zaszczytnego i prestiżowego Ogólnopolskiego Wyróżnienia będzie przypominać wszystkim ludziom o patriotycznym obowiązku nieustannej troski o rozwój fizyczny i duchowy młodego pokolenia, jaką winniśmy wszyscy naszej Ojczyźnie, a którego Pani Burmistrz jest żywym przykładem i wzorem do naśladowania. Pragniemy podkreślić, iż ceremonia jego wręczenia wielce Szanownej Pani Burmistrz jest nie tyko formą docenienia włożonego bezinteresownego wkładu w wychowanie młodego pokolenia, ale również aktem wychowawczym – tak zwaną asystencją, czyli stałą obecnością samorządowców wśród swoich wyborców, aby potrafili oni odkryć w wybranych przedstawicielach postawę szczerego działania dla ich dobra.

 

Uroczystość wręczenia niniejszego wyróżnienia odbędzie się w dniu 9 czerwca br. na Jasnej Górze, podczas spotkania ludzi sportu z okazji 28. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Sportowców do Matki Boskiej Częstochowskiej.

Patronat medialny nad tą uroczystością objęła m.in. Telewizja TVP Katowice, Tygodnik Katolicki Niedziela oraz Ogólnopolski Magazyn Sportowy Mistrz.

Burmistrz Blachowni odbierze tę zaszczytną nagrodę w towarzystwie młodych sportowców wraz z rodzicami i trenerami ze szkół i młodzieżowych sekcji sportowych. Jest to bowiem uhonorowanie Waszej wspólnej pracy na rzecz rozwoju kultury fizycznej i lokalnego patriotyzmu.
Gmina Blachownia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).