Środa, 22 maja 2019r. | Imieniny: Heleny, Wieslawy, Ryty
Pokaż menu

Porozumienie w sprawie modernizacji toru zostało podpisane!

Grudzień 05, 2018

W obecności wielu sympatyków sportów motorowych odbyło się podpisanie porozumienia w sprawie budowy toru na Wyrazowie. Burmistrz Blachowni Sylwia Szymańska, Prezydent Miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk oraz Prezes Automobilklubu Częstochowskiego Marcin Stryczak 4 grudnia jednomyślnie postanowili zadbać o uświetnieniu toru znajdującego się w naszej gminie.

Według planowanych koncepcji zaletą toru będzie jego wielofunkcyjność:

- tor samochodowo/motocyklowy z homologacją,

- tor kartingowy z homologacją,

- sekcja driftowa,

- sekcja rallycross,

- sekcja offroad dla samochodów i motocykli,

- baza szkoleniowo-dydaktyczna (możliwość prowadzenia szkoleń i kursów dla kierowców poprzez rozbudowę płyty poślizgowej ODTJ).

Warto podkreślić, że teren położony w naturalnej niecce oraz sąsiedztwie torów kolejowych i autostrady A1, a także daleko od zabudowań, jest wymarzonym miejscem dla tej inwestycji.

Podstawowym działaniem wynikającym z porozumienia jest pozyskanie funduszy zewnętrznych i wpisanie na listę kluczowych projektów dla województwa śląskiego.

W związku z budową toru powołany zostanie komitet budowy toru i czynione są starania o ustanowienie ambasadorów, którymi m. in. będą Bartłomiej Mirecki oraz Robert Kubica.
Gmina Blachownia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).