Sobota, 16 lutego 2019r. | Imieniny: Danuty, Julianny, Daniela
Pokaż menu

Prace oczyszczające zbiornik rozpoczęte!

Czerwiec 22, 2018

Od kilku dni obserwować możemy konkretne prace oczyszczające zbiornik Blachownia w ramach projektu "Rekultywacja śródmiejskiego zbiornika Blachownia – usunięcie osadów dennych poprzez refulowanie". To właśnie na naszych oczach odbywa się jedna z najważniejszych i najbardziej wyczekiwanych przez mieszkańców inwestycja, która pozytywnie wpłynie na infrastrukturę naszej Gminy, a także jej turystykę i poziom rekreacji. Przypominamy, że wartość samego zadania oczyszczenia zalewu wynosi 7,6 mln zł i w 85% została dofinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Już niebawem odbędą się „Dni Otwarte” nad naszym zalewem, podczas których wszyscy zainteresowani będą mieli możliwość zapoznania się z procesem odmulania.  Już dziś serdecznie zapraszamy!

Szczegóły dotyczące tego wydarzenia już wkrótce na naszej stronie internetowej!
Gmina Blachownia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).