Sobota, 16 lutego 2019r. | Imieniny: Danuty, Julianny, Daniela
Pokaż menu

Przybyli Ułani… do Blachowni! Ogólnopolskie Święto Pułku Ułanów Zaniemeńskich już w lipcu w Blachowni.

Czerwiec 15, 2018

Niezwykle barwna i atrakcyjna uroczystość o charakterze patriotyczno-wychowawczym odbędzie się w Blachowni w dniach 6 i 7 lipca br.

Burmistrz Blachowni Sylwia Szymańska przyjęła patronat nad Ogólnopolskim Świętem Pułku 4-go Ułanów Zaniemeńskich. Dotychczas Święto organizowane było w Warszawie – przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

W tym roku, aby uczcić 100-lecie Niepodległości naszej Ojczyzny oraz rocznicę odtworzenia pułku, Fundacja Oddziału Kawalerii Ochotniczej postanowiła zorganizować to historyczne wydarzenie w Blachowni. Okazja do tego również dodatkowo wspaniała, bowiem obchodzimy w roku bieżącym 45-lecie utworzenia 4. Małopolskiej Drużyny Kawalerii Harcerskiej w Blachowni, bez której nie byłoby działalności Fundacji.

Oprócz uroczystości oficjalnych przygotowany jest pokaz kawaleryjski, a całe sobotnie popołudnie (7 lipca) wspólnie z mieszkańcami Blachowni spędzimy na pokazach ułańskiej musztry i władaniu lancą i szablą.

Całość kawaleryjskich pokazów zakończy wieczorne ognisko i wspólna zabawa z ułańską tradycją.

Już teraz gorąco zapraszamy, a niebawem przekażemy szczegóły organizacyjne i program imprezy.
Gmina Blachownia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).