Wtorek, 7 lipca 2020r. | Imieniny: Cyryla, Estery, Metodego
Pokaż menu

Przystanek w stylu retro w Blachowni. Gmina odnowiła stary „grzybek” przy DK nr 46

27 maja, 2020

Zakończyły się prace przy renowacji starego i zniszczonego przystanku typu "grzybek" w Blachowni, tuż przy DK nr 46 w pobliżu skrzyżowania z ul. Sienkiewicza.

Prace trwały około tygodnia i teraz oko blachownian i przejeżdżających przez gminę kierowców cieszy niebiesko-żółty przystanek w stylu retro.

- Nie chcieliśmy go wymieniać, ale właśnie odnowić, by nadal pozostał to tzw. grzybek - tłumaczy Burmistrz Blachowni Sylwia Szymańska. - Dawniej przystanków tego typu było w naszej gminie dużo, jednak sukcesywnie zostały wymienione na nowsze. Ten z pewnością pamiętają starsze pokolenia blachownian.

Wiele samorządów wraca do wiat typu „grzybek”, popularnych w latach 70 i 80. Np. Leszno poszukiwało starego przystanku, by go ulokować w mieście. Samorządowi udało się ją nieodpłatnie pozyskać, ale przewiezienie i remont kosztowały już kilka tysięcy złotych.

 
Gmina Blachownia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).