Środa, 1 kwietnia 2020r. | Imieniny: Teodory, Grazyny, Ireny
Pokaż menu

Rada Miejska w Blachowni przyjęła nowe stawki tzw. podatku śmieciowego

13 lutego, 2020

Radni Rady Miejskiej w Blachowni przyjęli nowe stawki tzw. podatku śmieciowego na sesji, która się odbyła 13 lutego.

Od 1 kwietnia miesięczna opłata ma wynieść 26 zł od mieszkańca. Ci, którzy nie dopełnią obowiązku segregacji odpadów, będą płacić dwukrotnie więcej – 52 zł.

O POWODACH PODWYŻKI I SPOSOBIE WYLICZENIA  STAWKI -CZYTAJCIE TUTAJ.

Radni przyznali też ulgi - 50 proc. dla tych Mieszkańców, którzy posiadają uprawnienia do otrzymania Karty Dużej Rodziny oraz 20 proc. dla tych, których dochód uprawnia do korzystania z pomocy społecznej.

Na ulgę w wysokości 3 zł miesięcznie od osoby mogą liczyć od 1 kwietnia ci Mieszkańcy gminy Blachownia, którzy zadeklarują kompostowanie odpadów. Zapłacą więc 23 zł miesięcznie od osoby. Dotyczy to wyłącznie budynków jednorodzinnych.

 

 
Gmina Blachownia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).