Niedziela, 16 czerwca 2019r. | Imieniny: Aliny, Benona, Anety
Pokaż menu

RODZINNE OGRODY DZIAŁKOWE ZE WSPARCIEM BURMISTRZA

Wrzesień 19, 2018

Wielokrotnie podkreślaliśmy, że Rodzinne Ogrody Działkowe są dumą i chwałą dla Blachowni. Te zielony enklawy w centrum miasta są wartością nie do przecenienia z co najmniej dwóch powodów.

 

Po pierwsze stanowią oazę zieleni, będącą naturalnymi „płucami miasta”, która zapewnia bioróżnorodność i ma znaczący wpływ na poprawę jakości powietrza i gleby – stwarzając przy tym lepsze warunki do życia dla wszystkich mieszkańców. I wreszcie są nieocenionym miejscem aktywności osób w różnym wieku – w tym szczególnie seniorów, którzy swoją pasją i hobby zmienili nieużytki w kwitnące ogrody dostarczające ekologicznych warzyw i owoców oraz stanowiące jednocześnie wspaniałe miejsce do wypoczynku i integracji dla całych rodzin. Dlatego też warto wspierać i pomagać tym, którzy konsekwentnie i od lat znakomicie realizują postulat „Naturalnie… Blachownia”.

 

Burmistrz – Sylwia Szymańska zainicjowała i wespół z działkowiczami konsekwentnie realizuje Wieloletni Program Rozwoju Infrastruktury ROD, który ma za zadanie wspierać budowę i modernizację ogrodów działkowych.

 

Właśnie trwa kolejny nabór wniosków w ramach Programu, który pozwoli zebrać pomysły działkowców zgłaszane do realizacji w roku przyszłym na łączną kwotę dotacji 20 tys. zł. Na zgłoszenia czekamy do 28 września br. Warto podkreślić, że łącznie w ramach Programu wydamy na wsparcie ROD blisko 50 tys. zł. ze środków budżetu gminy.

 

Wniosek dostępny jest TUTAJ
Gmina Blachownia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).