Środa, 28 października 2020r. | Imieniny: Szymona, Tadeusza
Pokaż menu

Spotkania w sołectwach gminy Blachownia. Mieszkańcy mówili o wydatkach na 2021 rok

28 września, 2020

Zebraniem sołeckim w Gorzelni Starej połączonym ze spotkaniem integracyjnym blachowniański samorząd zakończył cykl spotkań w sołectwach gminy Blachownia. Mimo pandemii i przy zachowaniu rygorów sanitarnych zebrania kolejno odbyły się w Konradowie, Cisiu, Łojkach, Wyrazowie, Gorzelni Nowej i Gorzelni Starej. Głównym celem spotkań było podjęcie decyzji przez Mieszkanki i Mieszkańców, na co w 2021 roku zostaną wydatkowane środki finansowe, które zostały wyodrębnione w budżecie gminy na poszczególne sołectwa. Stosowne uchwały mocą zebrania wiejskiego zostały podjęte.

- Była to także okazja do przekazania sugestii, problemów, ale także pozytywnych opinii na temat funkcjonowania gminy. Dla mnie jako Burmistrza był to bardzo pracowity czas, byłam obecna na każdym zebraniu i aktywnie uczestniczyłam w rozmowach z państwem - mówi Burmistrz Blachowni Sylwia Szymańska. - Dziękuję Mieszkankom i Mieszkańcom wszystkich sołectw za udział, przekazane wnioski. Mam świadomość, że potrzeb i bolączek jest wciąż bardzo dużo. Sukcesywnie w miarę możliwości i posiadanych środków samorząd gminy będzie starał się realizować i rozwiązywać te problemy, ale z perspektywy sześciu lat pracy na rzecz gminy zauważyłam, że w miejsce pozytywnie załatwionych spraw pojawiają się nowe. Zatem zawsze jest coś do zrobienia i jeszcze bardzo dużo pracy przed nami. Gołym okiem widać jednak też to wszystko, co się przez te lata zadziało, czyli centra rekreacyjno - integracyjne, place zabaw i wiele małych, ale jakże potrzebnych, zrealizowanych inwestycji. Cieszy także ogromny wzrost zaangażowania samych mieszkańców, o czym świadczy wzrastająca na przestrzeni lat obecność mieszkańców na zebraniach, a także społeczne zaangażowanie w działania. Dziękuję Sołtysom za pomoc, przygotowanie i prowadzenie zebrań, ale przede wszystkim za wielkie zaangażowanie na rzecz rozwoju i poprawy warunków życia Mieszkanek i Mieszkańcom sołectw.

Zebranie w Gorzelni Starej uświetnił pięknym koncertem zespół Flow.

 
Gmina Blachownia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).