Piątek, 21 lutego 2020r. | Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta
Pokaż menu

SPOTKANIE PSYCHOEDUKACYJNE O PRZEMOCY

Listopad 27, 2019

SPOTKANIE PSYCHOEDUKACYJNE O PRZEMOCY

W dniu 20.11.2019r. w Świetlicy Środowiskowej „Fabryka Umiejętności” odbyło się spotkanie psychoedukacyjne o przemocy zorganizowane przez Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Blachowni. Spotkanie poprowadziła pedagog, psychoterapeuta Pani Karolina Borecka. Wzięło w nim udział 23 uczestników.

Uczestnicy dowiedzieli się czym jest zjawisko przemocy w rodzinie, jakie są jej rodzaje oraz skutki, poznali czynniki ryzyka występowania przemocy a także cykle przemocy. Ponadto poruszono temat mechanizmów obronnych, przekonań na temat przemocy oraz tego, kto doświadcza przemocy .

W dalszej części spotkania skupiono uwagę na sytuacji dziecka w rodzinie dotkniętej przemocą, ról przyjmowanych przez dzieci oraz wpływu doświadczania przemocy na rozwój i funkcjonowanie dziecka. Ponadto wskazano dostępne formy pomocy w sytuacji doświadczania przemocy oraz rozdano ulotki informacyjne.

 

Katarzyna Warwas

 
Gmina Blachownia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).