Sobota, 15 grudnia 2018r. | Imieniny: Niny, Celiny, Waleriana
Pokaż menu
Wolna powierzchnia

„Stuknęła” nam dwudziestka

Grudzień 01, 2017

Stuknęła” nam dwudziestka

 

Trzeci rok kadencji Burmistrza Blachowni – Sylwii Szymańskiej wyraźnie pokazuje, że jej zobowiązania wyborcze i służba dla mieszkańców przynoszą wymierne efekty dla rozwoju naszej gminy.

W listopadowym rankingu inwestycji gminnych w latach 2014-2016, który został sporządzony przez prestiżowe wydawnictwo samorządowe „Wspólnota” nasza gmina awansowała w ciągu trzech ostatnich lat aż o 117 miejsc. Pokazuje to wielki wysiłek i coroczną troskę o zwiększenie wartości, ilości i jakości inwestycji realizowanych w Blachowni. Wyraźnie widać to w kolejnych budżetach gminy, których wartość na przełomie tej kadencji wzrosła o 100%. Jednym z głównych powodów warunkujących tak duże możliwości inwestycyjne jest skuteczne zabieganie o środki zewnętrzne, w tym przede wszystkim europejskie.

Z wielką satysfakcją pragniemy poinformować, że Blachownia odniosła kolejny spektakularny sukces. Otrzymane 3,4 mln zł z UE na przebudowę „Prażynki” budynku Sienkiewicza 16 spowodowały, że „pękła” kolejna magiczna i nieosiągalna dotąd granica.

Blachownia skutecznie pozyskała w tej kadencji ponad 20 mln zł z Unii Europejskiej.

To więcej niż dziesięciokrotność podobnych środków, które zasiliły nasz budżet w poprzednich latach. Potrzeb mamy oczywiście jeszcze wiele i dużo pozostaje jeszcze do zrobienia. Nie może przesłaniać to oczywistego faktu, że razem odnieśliśmy już wielki sukces i wspólnie powinniśmy dołożyć wszelkich starań, aby kolejne lata były dla Blachowni jeszcze lepsze.
Gmina Blachownia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).