Piątek, 23 października 2020r. | Imieniny: Marleny, Seweryna, Igi
Pokaż menu

Sukces blachownianki Natalii Łatacz na XII Ogólnopolskim Konkursie Prac Dyplomowych. Napisała o zalewie w Blachowni!

14 października, 2020

Natalia Łatacz zajęła II miejsce w XII Ogólnopolskim Konkursie Prac Dyplomowych z zakresu Kartografii, Geomatyki i Geoinformacji. Napisała pracę licencjacką o blachowniańskim zbiorniku. Serdecznie gratulujemy!

Natalia Łatacz studiowała geografię na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Pracę pt. „Analiza środowiska geograficznego zbiornika retencyjnego na Stradomce w Blachowni z wykorzystaniem technologii geoinformacyjnych” napisała pod kierunkiem dra Andrzeja Tyca i dra Michała Laski. Obroniła ją w lipcu br. i postanowiła wysłać na konkurs.

Tegoroczne zmagania zostały zorganizowane przez Katedrę Geomatyki i Kartografii Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej oraz Oddział Kartograficzny Polskiego Towarzystwa Geograficznego. Do zmagań dopuszczono 26 prac realizowanych w roku akademickim 2019/2020 (to rekord) – 17 magisterskich i 9 inżynierskich lub licencjackich. Najwięcej, bo aż 10 prac, zgłosili studenci/absolwenci kierunku geografia, 9 – kierunku geodezja i kartografia, 3 – geoinformatyka, 2 – kartografia i geomatyka i po jednej – kierunku geoinformacja i geoinformacja środowiskowa. Każdy z uczestników musiał przygotować pięciominutową prezentację wideo oraz poster w wersji elektronicznej.

Finał konkursu odbył się 13 października br. w trybie wideokonferencji.

Decyzją jury konkursu przyznano trzy nagrody główne i dwa wyróżnienia:

I miejsce – Hubert Janicki z Politechniki Warszawskiej (kierunek geodezja i kartografia) za pracę licencjacką „Wizualizacja Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej przy użyciu wybranego silnika gier” (opiekun dr inż. Jacek Bernard Marciniak),

II miejsce – Natalia Łatacz z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (kierunek geografia) za pracę licencjacką „Analiza środowiska geograficznego zbiornika retencyjnego na Stradomce w Blachowni z wykorzystaniem technologii geoinformacyjnych” (opiekunowie: dr Andrzej Tyc i dr Michał Laska),

III miejsce – Marcin Pałka z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (kierunek geoinformatyka) za pracę magisterską „Metodyczne problemy odtworzenia i zobrazowania 3D obiektu topograficznego, na przykładzie Banku Spółdzielczego Rzemieślników i Rolników w Przemyślu” (opiekun dr hab. Beata Konopska),

wyróżnienie – Albert Adolf z Uniwersytetu Warszawskiego (kierunek geografia, spec. geoinformatyka, kartografia i teledetekcja) za pracę magisterską „Wykorzystanie technik eksploracji danych (Data Mining) do automatycznej selekcji dróg na mapach ogólnogeograficznych” (opiekun dr inż. Izabela Karsznia),

wyróżnienie – Michał Halicki z Uniwersytetu Wrocławskiego (kierunek geografia, spec. geoinformatyka i kartografia) za pracę magisterską „Dokładność hydrologicznych pomiarów altimetrycznych wykonywanych przez satelitę Sentinel-3A na terenie Polski” (opiekun dr hab. Mariusz Szymanowski).

Dodatkowo przyznana została Nagroda Dziekana Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS w Lublinie. Otrzymała ją Magdalena Wawrzynowicz z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu (kierunek geodezja i kartografia) za pracę magisterską „Analizy przestrzenne przejazdów Wrocławskiego Roweru Miejskiego w kontekście zapotrzebowania na rozwój infrastruktury rowerowej” (opiekun dr hab. inż. Krzysztof Sośnica).

Jury XII Konkursu obradowało w składzie: dr hab. Marek Baranowski (przewodniczący), prof. dr hab. inż. Elżbieta Bielecka, dr hab. Dariusz Dukaczewski, dr inż. Łukasz Halik, dr hab. Zenon Kozieł, dr Mirosław Krukowski, dr hab. inż. Robert Olszewski, dr inż. Stanisław Szombara, Mateusz Kamiński (laureat XI edycji), mgr Edyta Wyka (Esri Polska).

Fundatorzy nagród to firma Esri Polska oraz UMCS w Lublinie.

Informacje na temat konkursu: https://geoforum.pl/

 

 
Gmina Blachownia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).