Niedziela, 24 stycznia 2021r. | Imieniny: Felicji, Franciszka, Rafa?a
Pokaż menu

Szkoły z gminy w uniwersyteckim projekcie „Matematyka – wstęp do kariery wynalazcy”

26 listopada, 2020

Projekt realizuje Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. W jego ramach uczelnia współpracuje z samorządami terytorialnymi, udostępniając ich szkołom zaawansowane narzędzia edukacyjne. Uczniowie otrzymują w ten sposób dostęp do platformy zeszyt.online, na której pod opieką sztucznej inteligencji podnoszą swoje umiejętności matematyczne.

Obecnie w projekcie bierze udział ponad 200 gmin z całej Polski, w tym blachowniański samorząd. Projekt obejmuje 113 uczniów klas IV szkół podstawowych prowadzonych przez gminę Blachownia i ich 5 nauczycieli oraz 5 uczniów i jednego nauczyciela szkoły w Cisiu prowadzonej przez stowarzyszenie.

- Celem projektu od początku było znaczące podniesienie kompetencji matematycznych u uczniów i bezpośrednie przełożenie tego na wyniki osiągane w szkole. Nabrało to szczególnego znaczenia, gdy sytuacja zmusiła szkoły do przejścia na nauczanie zdalne. Mam nadzieję, że platforma wraz z jej sztuczną inteligencją będą dużym wsparciem dla Państwa nauczycieli – zarówno teraz jaki i po ustaniu pandemii - i przyniesie uczniom dużo satysfakcji z nauki i uzyskiwanych wyników – mówi Artur Jackowski Kierownik zespołuzeszyt.online.

Innowacyjna platforma skupiona na obszarach kompetencji matematycznych i ICT, optymalnie wykorzystuje czas ucznia poświęcony na naukę. System stara się wykrywać problemy uczniów i tak kierować doborem spersonalizowanych zadań, aby uczeń sam był w stanie zrozumieć przyczynę swojego błędu i się poprawić, jak również samodzielnie rozwiązać zadanie, które wcześniej było dla niego za trudne. Uczniowie zdolni otrzymują zadania trudniejsze, dostosowane do swych możliwości i aktualnych umiejętności.

Projekt podzielony jest na dwie części – indywidualną naukę matematyki w autorskim systemie e-learningowym oraz zajęcia warsztatowe.

System od dwóch lat wykorzystywany jest w Warszawie osiągając potwierdzone przez nauczycieli efekty dydaktyczne.

Przy ciągle trwającej pandemii, proponowana zdalna platforma wspierana sztuczną inteligencją jest doskonałą pomocą dla uczniów i nauczycieli.

Więcej na temat projektu - TUTAJ.

 

 

 
Gmina Blachownia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).