Sobota, 28 listopada 2020r. | Imieniny: Leslawa, Zdzislawa, Stefana
Pokaż menu

Szpital im. Weigla w Blachowni przygotowuje 90 miejsc dla chorych na COVID-19

28 października, 2020

Na polecenie wojewody śląskiego Szpital im. Weigla w Blachowni od 1 listopada zostaje przekształcony w tzw. szpital covidowy.

Jest to zgodne z kierunkiem działań Grupy Scanmed, dzierżawcy Szpitala w Blachowni. 22 października oficjalnie zadeklarowała mocne wsparcie walki z pandemią poprzez udostępnienie w swoich placówkach w całej Polsce ponad 300 miejsc dla pacjentów chorych na COVID-19.

Szpital im. Weigla przygotuje docelowo 90 łóżek covidowych. Jak poinformował jego dyrektor Janusz Adamkiewicz, początkowo czyli od 1 listopada dla pacjentów z koronawirusem będą do dyspozycji dwa oddziały szpitalne. Od 8 listopada reszta oddziałów, z wyjątkiem położnictwa, które ma oddzielne skrzydło i będzie dalej funkcjonować bez zmian.

 
Gmina Blachownia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).