Sobota, 16 stycznia 2021r. | Imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Waldemara
Pokaż menu

Trwa remont hangaru po północnej stronie zalewu Blachownia

09 lipca, 2020

Rozpoczął się długo oczekiwany remont stanicy wodnej znajdującej się nieopodal plaży w Blachowni. Na konieczność przeniesienia wypożyczalni i stanicy wskazywali mieszkańcy podczas konsultacji społecznych dotyczących zagospodarowania terenów wokół zbiornika. Modernizacja obejmuje wymianę elewacji, wykonanie bram oraz utworzenie nowej konstrukcji i wymianę dachu.

- Cieszę się, że północna strona zalewu z urokliwą plażą już teraz cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców i turystów. Po wyremontowaniu stanicy wodnej planujemy przenieść tam wypożyczalnię sprzętu pływającego – kajaków i rowerków wodnych. Siedziba Harcerskiego Międzyszkolnego Klubu Żeglarskiego 39-er również zostanie zlokalizowana nieopodal plaży. W miejscu starej stanicy gmina planuje ustawienie altan oraz utworzenie ogólnodostępnych miejsc do grillowania – mówi burmistrz Sylwia Szymańska

Zakończenie remontu planowane jest jeszcze w tym sezonie.

 
Gmina Blachownia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).