Piątek, 22 stycznia 2021r. | Imieniny: Anastazego, Wincentego
Pokaż menu

Trwają prace na ul. Sienkiewicza w Blachowni. Chodnik częściowo jest już gotowy

24 listopada, 2020

Trwają prace przy odbudowie jezdni, pobocza i chodnika ul. Sienkiewicza, na odcinku od ul. Częstochowskiej do DPS-u.

Pierwszy etap prac obejmuje położenie chodnika i jest już na ukończeniu. W kolejnym etapie zostaną odbudowane jezdnia oraz pobocze i wówczas kierowcy będą się musieli liczyć z czasowym zamknięciem fragmentu ulicy.

Przypomnijmy: ul. Sienkiewicza to droga powiatowa nr 1046S. 31 sierpnia br. Rada Miejska w Blachowni zgodziła się, by gmina Blachownia udzieliła pomocy finansowej Powiatowi Częstochowskiemu w postaci dotacji celowej na modernizację wspomnianego fragmentu ul. Sienkiewicza. Gmina Blachownia ze swojego budżetu wyda na ten cel nieco ponad 378 tys. zł, czyli połowę szacowanych kosztów inwestycji.

Planuje się, że modernizacja zakończy się 30 listopada br.

Projekt czasowej zmiany organizacji ruchu - ul. Sienkiewicza

 

 
Gmina Blachownia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).