Sobota, 28 listopada 2020r. | Imieniny: Leslawa, Zdzislawa, Stefana
Pokaż menu

Uczniowie z gminy Blachownia wsparli rówieśników na Kresach. Organizatorzy zbiórki dziękują

21 października, 2020

1 października rozpoczęła się coroczna akcja charytatywna „Wizyta Świętego Mikołaja na Kresach” organizowana przez Towarzystwo Patriotyczne „Kresy” w Częstochowie. Celem przedsięwzięcia jest pomoc Polakom mieszkającym na Litwie, Białorusi i Ukrainie.

Burmistrz Blachowni Sylwia Szymańska zaapelowała do placówek oświatowych z terenu gminy, by jak co roku włączyły się w to piękne działanieJednocześnie poprosiła o rozpropagowanie wśród dzieci i młodzieży wiedzy na temat naszych rodaków mieszkających na rubieżach dawnej Rzeczypospolitej.

 

W związku z panującą epidemią koronawirusa Towarzystwo Patriotyczne „Kresy” prosiło w tym roku przede wszystkim o  wsparcie finansowe, a rzeczowe jedynie w postaci słodyczy.

 

Zbiórka trwała od 6 do 20 października. Placówki oświatowe z terenu gminy Blachownia zebrały ponad 600 złotych oraz słodycze. Organizatorzy serdecznie dziękują dzieciom i gronu pedagogicznemu za wsparcie dla Kresów.

Rozmowę z prezesem Towarzystwa ks. Ryszardem Umańskim można zobaczyć poniżej.

 
Gmina Blachownia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).