Poniedziałek, 17 grudnia 2018r. | Imieniny: Olimpii, Lazarza, Floriana
Pokaż menu
Wolna powierzchnia

UMOWA NA REALIZACJĘ INFRASTRUKTURY PUBLICZNEJ PODPISANA

Marzec 12, 2018

Burmistrz Blachowni Sylwia Szymańska w imieniu Gminy Blachownia oraz Dyrektor ds. Finansowych Pan Andrzej Jonkisz w imieniu firmy STRABAG, podpisali w dniu dzisiejszym umowę na realizację Zintegrowanego Węzła Przesiadkowego w naszym mieście.

Będzie to kluczowa inwestycja komunikacyjna w roku bieżącym. W jej efekcie, pasażerowie transportu publicznego otrzymają nowoczesną infrastrukturę obsługi ruchu, która spełniać będzie europejskie standardy. Jednocześnie w sposób zdecydowany zostanie poprawione bezpieczeństwo ruchu pieszo-samochodowego w centrum miasta orz uporządkowane będzie parkowanie na tym obszarze, z zapewnieniem preferencji dla osób niepełnoprawnych i rowerzystów. Całość inwestycji kosztować będzie blisko 5 mln złotych, z czego 95% kosztów kwalifikowanych pokryje Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego 2014-2020.
Gmina Blachownia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).