Poniedziałek, 20 maja 2019r. | Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Aleksandra
Pokaż menu

Umowa na rewitalizację Pałacyku podpisana.

Czerwiec 11, 2018
1

11 czerwca w Urzędzie Miejskim miało miejsce podpisanie umowy na realizację projektu pn. Rozbudowa, nadbudowa, zmiana sposobu użytkowania poddasza na cele biurowe wraz ze zmianą zagospodarowania terenu budynku przy ul. Sienkiewicza 16.

Przetarg na tę inwestycję wygrała firma F.U.H. Dziedzicki Marcin Dziedzicki.

Założeniem projektu jest nie tylko budowa i modernizacja budynku, ale także cel jego użytkowania, co jest istotą każdego projektu rewitalizacyjnego. W budynku Pałacyku Myśliwskiego, który służył mieszkańcom jako szkoła oraz budynek mieszkalny, powstanie Centrum Aktywności Obywatelskiej, w którym miejsce dla siebie znajdą stowarzyszenia i organizacje Gminy Blachownia. Przypominamy, że środki na ten cel zostały skutecznie pozyskane oraz Burmistrza Blachowni Sylwię Szymańską. Wartość projektu (wraz z rewitalizacją budynku przy ul. Sienkiewicza 15) wynosi 5 336 766, 80 zł, a kwota dofinansowania to 3 788 990,12 zł.

Planowany termin zakończenie prac przypada na koniec listopada 2018 r.

 

 

 
Gmina Blachownia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).