Sobota, 16 stycznia 2021r. | Imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Waldemara
Pokaż menu

W ciagu roku spadło bezrobocie w gminie Blachownia

08 stycznia, 2020

Z informacji na temat sytuacji na lokalnym rynku pracy, którą publikuje Powiatowy Urząd Pracy w Częstochowie, wynika, że od listopada 2018 roku do listopada 2019 roku (to najnowszy raport) liczba zarejestrowanych bezrobotnych z terenu gminy Blachownia spadła o 49 osób.

W listopadzie 2018 roku liczba bezrobotnych z gminy Blachownia, które figurowały w rejestrze PUP, wynosiła 248 osób, w tym 144 kobiety. Rok później, czyli na koniec listopada 2019 roku analogicznie - 199 osób, w tym 117 kobiet.

Z danych PUP wynika, że bezrobocie w Blachowni spada sukcesywnie od lat. Dla porównania w listopadzie 2017 roku liczba osób z trenu gminy zarejestrowanych w urzędzie wynosiła 342, w tym 202 kobiety. A przed 10 laty w tym samym okresie w rejestrze PUP figurowało 630 bezrobotnych.

 
Gmina Blachownia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).