Środa, 24 kwietnia 2019r. | Imieniny: Horacego, Feliksa, Grzegorza
Pokaż menu

Warsztaty Robienia Kotylionów

Listopad 08, 2018

W dniu wczorajszym rozpoczęliśmy przygotowania do obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. W SP nr 1 w Blachowni odbyły się warsztaty robienia kotylionów dla uczniów. W warsztatach udział brali pracownicy szkoły, Biblioteki Miejskiej, Miejskiego Domu Kultury, Urzędu Miejskiego, Drużynowy Adam Czarnołęski oraz harcerze 43. Drużyny Harcerzy SULIMA im. Rycerza Zawiszy Czarnego w Blachowni, a także chętni uczniowie SP nr 1.

Wykonane podczas warsztatów kotyliony rozdane zostaną mieszkańcom naszej Gminy podczas obchodów 11 listopada.

 

W dniu dzisiejszym o godzinie 11.11 we wszystkich placówkach oświatowych, których organem prowadzącym jest Gmina Blachownia odbył się Rekord dla Niepodległej, podczas którego wszyscy uczniowie odśpiewali Hymn Polski czyli "Mazurka Dąbrowskiego".

Przypominamy, że główne uroczystości związane z 100 rocznicą oodzyskania przez Polskę Niepodległości rozpoczną się w niedziele o godzinie 11.15 przy Urzędzie Stanu Cywilnego.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć z odbytych już warsztatów.
Gmina Blachownia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).