Środa, 13 listopada 2019r. | Imieniny: Mateusza, Izaaka, Stanislawa
Pokaż menu

Za nami IV edycja Elemental Tri Series w Blachowni.

Lipiec 09, 2019

W niedzielę Gmina Blachownia stała się stolicą polskiego Triathlonu. Triathloniści, którzy zdecydowali się na start w Blachowni mieli do wyboru jeden z trzech dystansów: olimpijski (1,5 km pływania, 40 km jazdy na rowerze, 10 km biegu), sprint (0,75 km – 20 km – 5 km) oraz supersprint (0,4 km – 10 km – 2,5 km). Sportowych emocji podczas całych zawodów nie brakowało. Tłumy kibiców dopingowały zawodników na wszystkich etapach.

Punktualnie o godzinie 11:00 na trasę wyruszyli triathloniści rywalizujący na dystansie supersprinterskim. Pierwszy na najkrótszym dystansie na metę przybył Kajetan Wąsowicz (Brzeziny-Kolonia) z czasem 00:33:57, drugie miejsce na mecie należało do Karola Armuła (Sport Wise), czas jaki osiągnął to 00:34:34. Trzecim zawodnikiem był Jan Brzóska (TS Akwedukt Kielce) z czasem 00:35:07.

Rywalizację kobiet na swoją korzyść rozstrzygnęła Weronika Ptaszyńska, która uzyskała czas 00:35:42, druga na mecie była Wiktoria Wróbel (czas 00:38:30), a trzecie miejsce na podium przypadło Wiktorii Kos (00:39:16).

W prestiżowym dystansie sprinterskim triumfował Tomasz Marcinek (KS AZS-AWF Katowice), który osiągnął wynik 00:56:47. Drugi na mecie zameldował się Daniel Juszkowiec z czasem 00:57:09. Trzecią pozycję wywalczył Adrian Wilk (KS IRONMAN CS POLSKA) – 00:57:33.

Wśród kobiet bezkonkurencyjna była Roksana Słupek (UKS Tri-Team Rumia NST), która uzyskała czas 01:02:48. Na drugim miejscu rywalizację ukończyła Magdalena Sudak (UKS G-8 Bielany Warszawa) z czasem 01:03:20, a na trzecim Zuzanna Sudak (UKS G-8 Bielany Warszawa) – 01:03:23.

W samo południe wystartowali zawodnicy, którzy wybrali dystans olimpijski. Do zmagań triathlonowych na słynnej „olimpijce” przystąpili zarówno zawodnicy indywidualni, jak i sztafety. Najlepszym zawodnikiem na najdłuższym dystansie był Krzysztof Owczarek, który osiągnął czas 2:00:24. Drugie miejsce wywalczył Rafał Chomik (Way2Champ, 02:02:01). Trzecie miejsce na podium należało do Aleksandra Piotrowskiego (GoodLood, 02:09:25). W rywalizacji kobiet zwyciężyła Weronika Hamela (02:36:26), drugie miejsce zajęła Larysa Lobowiecka (2:36:48), a trzecie Anna Wyparło (02:38:39).

Najlepszą sztafetą na „olimpijce” była drużyna w składzie: Nowak Robert, Nowak Grzegorz i Lubosz Dariusz.

Jednak na największy aplauz kibiców na mecie zasłużył sobie bez wątpienia Pan Zbigniew Ginalski (TKKF “TRIATHLON” – DĄBROWA GÓRNICZA), który pomimo swoich 81 lat nadal aktywnie uczestniczy w zawodach i ukończył dystans olimpijski w ramach Elemental Tri Series w Blachowni w limicie czasu!

Przed startem pierwszego dystansu triathlonowego odbył się również bieg 10K Run Series na dystansie 10 km na trasie atestowanej przez PZLA. Wśród biegaczy najszybszy okazał się Mateusz Grzanka z czasem 00:35:09. Wśród kobiet trwała zacięta walka o pierwsze miejsce na mecie. Ostatecznie najszybszą biegaczką została Aneta Świtaj, która ukończyła bieg z wynikiem 00:39:45. Drugą imprezą towarzyszącą triathlonowi w Blachowni były biegi najmłodszych Elemental Kids, którzy ścigali się na dystansach: 200, 500 i 1000 m.

 

 

Miło nam poinformować, że po raz pierwszy podczas Triathlonu Blachownia miała swoich reprezentantów we wszystkich rozgrywanych kategoriach. Ponad 50 mieszkańców Blachowni zdecydowało się na start w niedzielnych zawodach. Pragniemy serdecznie podziękować naszym mieszkańcom za reprezentowanie gminy oraz rywalizację:

Bieg Elemental Kids – 200 m: Antek Bednarczyk, Wiktor Bliżycki, Kinga Grzesiak, Amelia Haładaj, Jan Kanczura. Maja Kopacz, Izabella Kopacz, Hania Mazur, Wiktoria Rataj.

Bieg Elemental Kids – 500 m: Emilka Bednarczyk, Zofia Bojarska, Matteo Głąb, Kamil Krawczyk, Adam Mazur, Mateusz Pędziwiatr, Adam Ziętal.

Bieg Elemental Kids – 1000 m: Adrian Ziętal.

Bieg 10K Run Series – 10 km: Michał Bednarczyk, Adam Borowski, Krzysztof Borowski, Aleksander Brzozowski, Andrzej Bury, Stanisław Domański, Jan Gawor, Oliwia Gębuś Marta Głąb, Jan Hreczański, Robert Hyra, Dariusz Kaczmarek, Justyna Młynarczyk, Dariusz Mszyca, Marta Pełka, Robert Pędziwiatr, Łukasz Pęzioł, Gabriela Poch, Jarosław Poch, Tomasz Sobczak, Emilia Sukiennik, Marcin Sukiennik, Tomasz Turski, Roman Zielonka, Agnieszka Ziętal.

Elemental Tri Series – dystans sprinterski: Sylwia Mikuta-Janik, Dobrochna Rydecka.

Elemental Tri Series – dystans supersprinterski: Aleksander Strózik.

Elemental Tri Series – dystans olimpijski: Daniel Dobrenko, Paweł Hreczański, Dariusz Kaczmarek, Grzegorz Kopacz, Rafał Matusz, Paweł Rydecki, Tomasz Strózik.

Serdecznie gratulujemy!

 

Pragniemy podziękować wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji czwartej już edycji zawodów triathlonowych w Blachowni:

Jackowi Chudemu Prezesowi OSiRU wraz z pracownikami, Pracownikom Urzędu Miejskiego z Sekretarzem Dariuszem Wojciechowskim na czele, pracownikom Zarządu Mieniem Komunalnym, Przewodniczącemu Rady Miejskiej Pawłowi Hreczańskiemu za wsparcie organizacyjne, Strażakom OSP Cisie, OSP Blachownia, firmie STYX oraz Policji za zabezpieczenie trasy zawodów, Stowarzyszeniu Familia i Stowarzyszeniu na rzecz rozwoju Starej Gorzelni i Wielkiego Boru za organizacje stref kibica i doping zawodników na trasie zawodów, wolontariuszom, którzy wspierali organizatorów w biurze zawodów oraz na trasie. Dziękujemy Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji w Częstochowie za zimne napoje z saturatora, a przede wszystkim Mieszkańcom Gminy za ciepłe przyjęcie zawodników oraz doping.
Gmina Blachownia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).