Wtorek, 1 grudnia 2020r. | Imieniny: Natalii, Eligiusza, Edmunda
Pokaż menu

Zakończyła się budowa boiska przy szkole w Cisiu w ramach konkursu „Inicjatywa Sołecka”

20 października, 2020

Zakończyła się budowa nowego boiska przy Publicznej Szkole Podstawowej w Cisiu. Zostanie dopuszczone do użytku, gdy wyrośnie murawa.

Inwestycja została dofinansowanie w ramach Marszałkowskiego Konkursu „Inicjatywa Sołecka". Gmina Blachownia otrzymała dotację w wysokości 60 tys. zł. To 80 proc. kosztów inwestycji, gdyż projekt oszacowany został na 75 tys. zł. Stosowną umowę Burmistrz Blachowni Sylwia Szymańska podpisała 28 lipca.

O budowę boiska przy szkole zabiegał Radny Tadeusz Borek we współpracy z sołtys Cisia Joanną Hepner oraz Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Cisie, jako organ prowadzący szkołę

Przypomnijmy, że wniosek o dofinansowanie budowy boiska Urząd Miejski w Blachowni złożył do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego wiosną br. O pomoc finansową ze środków budżetu województwa, w ramach konkursu, mogły się ubiegać sołectwa z terenu województwa śląskiego za pośrednictwem gmin.

Składane przez gminy wnioski o pomoc musiały dotyczyć zadań jednoetapowych, przygotowywanych lub planowanych do realizacji, których zakończenie oraz rozliczenie nastąpi do 12 października 2020 roku.

22 czerwca br. Sejmik Województwa Śląskiego podjął uchwałę "w sprawie udzielenia pomocy finansowej z budżetu Województwa Śląskiego w formie dotacji celowej gminom województwa śląskiego na realizację zadań wybranych w ramach Marszałkowskiego Konkursu "Inicjatyw Sołecka" w 2020 roku". Pomoc finansowa została udzielona 118 zadaniom na kwotę ponad 2,9 mln zł, w tym właśnie budowie boiska w Cisiu.
Gmina Blachownia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).