Piątek, 23 sierpnia 2019r. | Imieniny: Apolinarego, Filipa
Pokaż menu

Żonkilowe Pola Nadziei

Październik 19, 2018
Zalew w Blachowni - Joesqsek / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Zalew w Blachowni - Joesqsek / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

Już po raz kolejny w naszej gminie, w ramach ogólnoświatowej kampanii na rzecz osób objętych opieką hospicyjną pod nazwą „Pola Nadziei”, zostały posadzone żonkile.

Przypomnijmy, że żółty kwiat – żonkil jest międzynarodowym symbolem nadziei. Sadzenie żonkili w pobliżu placówek oświatowych i troska o powstałe w ten sposób Pole Nadziei wyraża solidaryzm z osobami objętymi opieką hospicyjną oraz uwrażliwia dzieci i młodzież na pomoc drugiemu człowiekowi.

W tym roku cebulki żonkili zostały posadzone na rabatach przygotowanych przy Publicznym Przedszkolu w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Łojkach oraz Publicznym Przedszkolu nr 1 i Szkole Podstawowej nr 3 im. Stanisława Staszica w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Blachowni.

W sadzeniu swój udział, oprócz przedszkolaków, uczniów, nauczycieli miała również Pani Burmistrz Sylwia Szymańska, Pan Przewodniczący Rady Miejskiej w Blachowni Paweł Hreczański oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej w osobach Pani Julity Kaczmarek i Marty Kachel. Uroczystość uświetnił grą na dudach artysta w szkockim stroju.

Serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję, że posadzone cebulki wiosną pięknie zakwitną.

Bożena Majorczyk – wicedyrektor ZSP w Łojkach

Mariola Królicka – wicedyrektor ZSP w Blachowni
Gmina Blachownia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).