Środa, 26 czerwca 2019r. | Imieniny: Jana, Pawla
Pokaż menu

Bezpłatne porady obywatelskie

Styczeń 07, 2019

Informujemy, że w Urzędzie Gminy można uzyskać porady obywatelskie -  ażdy piątek w godz. 10.00-14.00, pokój nr 15. Termin porady ustalany jest po wcześniejszym kontakcie telefonicznym pod numerem telefonu 792 340 940.

Zakres nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego obejmuje:
-  działania dostosowane do indywidualnej sytuacji osoby uprawnionej, zmierzające do podniesienia  świadomości tej osoby o przysługujących jej uprawnieniach lub spoczywających obowiązkach,
- wsparcie w samodzielnym rozwiązaniu problemu, w tym w razie potrzeby, sporządzenie wspólnie z osobą uprawnioną planu działania i pomoc w jego realizacji,
- porady dla osób zadłużonych,
- porady z zakresu spraw mieszkaniowych,
- porady z zakresu zabezpieczenia społecznego.

Porady odbywaja się zgodnie z Ustawą z dn. 05 sierpnia 2015r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej.

Źródło: Urząd Gminy JanówGmina Janów
Gmina Janów położona na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej w odległości 20 km od Częstochowy i 90 km od Krakowa. Gmina jest niezwykle atrakcyjna turystycznie. Jest tutaj wszystko co zapewnia wspaniały wypoczynek, a więc: przepiękne lasy, krystalicznie czysta woda, malownicze ostańce o fantastycznych kształtach, świeże, pachnące żywicą powietrze oraz niezapomniane krajobrazy jurajskie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).