Poniedziałek, 25 maja 2020r. | Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny
Pokaż menu

Dawny budynek „GS”

30 marca, 2020

Dawny budynek „GS"

Rozpoczęły się prace związane z przebudową, rozbudową i adaptacją zdegradowanego budynku przy Placu Grunwaldzkim 9 w Janowie.

Dawny „GS", w którym do niedawna był sklep motoryzacyjny, punkt Lotto, a na górze biurowiec i punkty usługowe, zostanie przebudowany i wyposażony w niezbędny sprzęt służący realizacji projektów skierowanych do mieszkańców Gminy Janów.
Zagospodarowane zostanie również otoczenie budynku oraz wybudowana będzie toaleta publiczna.
Termin zakończenia prac planowany jest na październik 2020 r.
W zrewitalizowanym budynku prowadzone będą zajęcia dla dzieci oraz seniorów z Naszej Gminy.
Na realizację tych zadań Gmina złożyła 2 wnioski w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, które przewidują utworzenie Janowskiego Domu Seniora oraz Świetlicy Marzeń.
Janowski Dom Seniora, będzie miejscem integracji seniorów z Naszej Gminy. W ramach jego działalności prowadzone będą zajęcia, które pozwolą na kształtowanie wśród seniorów nawyków do czynnego i kreatywnego spędzania wolnego czasu. Seniorzy będą mogli również skorzystać z porad psychologicznych, prawnych, dietetycznych i edukacji prozdrowotnej.
Świetlica Marzeń będzie placówką wsparcia dziennego prowadzoną w formie opieki nad dziećmi. W ramach swojej działalności w świetlicy będzie zapewniona opieka, pomoc w nauce oraz organizacja czasu wolnego w formie różnego rodzaju zajęć edukacyjnych, rozwojowych i wychowawczych.

Źródło: Urząd Gminy JanówGmina Janów
Gmina Janów położona na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej w odległości 20 km od Częstochowy i 90 km od Krakowa. Gmina jest niezwykle atrakcyjna turystycznie. Jest tutaj wszystko co zapewnia wspaniały wypoczynek, a więc: przepiękne lasy, krystalicznie czysta woda, malownicze ostańce o fantastycznych kształtach, świeże, pachnące żywicą powietrze oraz niezapomniane krajobrazy jurajskie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).