Poniedziałek, 18 lutego 2019r. | Imieniny: Szymona, Konstancji, Flawiana
Pokaż menu

Dożynki Gminy Janów w Złotym Potoku

Sierpień 09, 2018

Modlitwa za plony i święcenie wieńcy, kolorowy korowód, śpiew, muzyka, taniec i regionalne smakołyki, pokazy, konkursy i biesiada – czyli wszystko czego pragnie dusza i ciało – zaplanowali organizatorzy Gminnych Dożynek, na które zapraszamy 19 sierpnia 2018 r. do Złotego Potoku.

Dożynki rozpoczną się o godz. 12.00 Mszą Świętą w Kościele p.w. św. Jana Chrzciciela w Złotym Potoku przy udziale lokalnego Chóru im. Zygmunta Krasińskiego i Orkiestry Dętej z Lelowa. Podczas Mszy odbędzie się święcenie wieńców dożynkowych, które już zaczęły przygotowywać sołectwa. Następnie uczestnicy ze Starostami Dożynek, władzami Gminy, reprezentacjami wiosek i gośćmi udadzą się korowodem dożynkowym na miejsce imprezy – błonia przy stawie Amerykan w Złotym Potoku przy ul. Majora Wrzoska.

Scena na błoniach w Złotym Potoku:
14.00 – Otwarcie Dożynek Gminnych i prezentacja wieńców;
14.30 - Występ Zespołu Folklorystycznego JANOWIANIE;
14.30 – Koncert: WESOŁA BIESIADA;
17.00 – Występ Zuzanny Zatońskiej;
19.00 – Koncert gwiazdy: MIKAYLA;
20.30 – Zabawa z zespołem CAMEL.  
 
Zaplanowano także podziękowania dla lokalnych rolników za trud, a także rozstrzygnięcie konkursów powiatowych i gminnych oraz tych, które spontaniczne odbywać się będą podczas imprezy.

Organizatorzy: Gmina Janów, Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu w Janowie, Sołectwo Złoty Potok.
Partnerzy: Catering Kozak, Jura Park - Sala Bankietowa, Belfood, Purena.

Wstęp wolny! Zapraszamy!

mk

Źródło: Urząd Gminy JanówGmina Janów
Gmina Janów położona na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej w odległości 20 km od Częstochowy i 90 km od Krakowa. Gmina jest niezwykle atrakcyjna turystycznie. Jest tutaj wszystko co zapewnia wspaniały wypoczynek, a więc: przepiękne lasy, krystalicznie czysta woda, malownicze ostańce o fantastycznych kształtach, świeże, pachnące żywicą powietrze oraz niezapomniane krajobrazy jurajskie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).