Niedziela, 24 stycznia 2021r. | Imieniny: Felicji, Franciszka, Rafa?a
Pokaż menu

Droga do Huciska na finiszu

23 listopada, 2020
Wielki sukces i radość dla mieszkańców Huciska, zaledwie 4 tygodnie od podpisania umowy - 19 listopada 2020r. Wójt Gminy Janów Edward Moskalik wraz z byłym sołtysem Huciska Panem Józefem Kurkiem odbyli spacer po nowo budowanej drodze w Hucisku.
Pan Józef Kurek od 1964 roku przez 45 lat był sołtysem wsi Hucisko i starał się o wybudowanie drogi asfaltowej. Mino tego, że nie jest już sołtysem cały czas wraz z obecnym sołtysem Panem Rafałem Gałązką zabiegali o drogę asfaltową do wsi. Ich starania po ponad 50 latach w końcu się ziściły. Rozpoczęła się budowa drogi asfaltowej w Hucisku. Długość przedmiotowego odcinka wynosić będzie 863,00 mb. W ramach inwestycji zostanie wykonana jezdnia asfaltowa o szer. 3,5 m i 4 szt. tzw. mijanek o szerokości 5,0 m . Ponadto zostaną wykonane zjazdy do gospodarstw rolnych i do pól oraz obustronne pobocza o szerokości po 0,7m. Środki na ten cel pozyskane zostały z Fundusz Ochrony Gruntów Rolnych (FOGR).

Źródło: Urząd Gminy JanówGmina Janów
Gmina Janów położona na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej w odległości 20 km od Częstochowy i 90 km od Krakowa. Gmina jest niezwykle atrakcyjna turystycznie. Jest tutaj wszystko co zapewnia wspaniały wypoczynek, a więc: przepiękne lasy, krystalicznie czysta woda, malownicze ostańce o fantastycznych kształtach, świeże, pachnące żywicą powietrze oraz niezapomniane krajobrazy jurajskie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).