Poniedziałek, 17 grudnia 2018r. | Imieniny: Olimpii, Lazarza, Floriana
Pokaż menu
Wolna powierzchnia

Dwie statuetki starosty dla Janowa

Luty 19, 2018

Anna Tarczyńska i Grzegorz Dors zostali laureatami Statuetek Starosty Częstochowskiego „Za zasługi dla powiatu” – 2017. Uroczystość wręczenia odbyła się 17 lutego 2018 r. w Filharmonii Częstochowskiej.

Kapituła konkursu wyłoniła laureatów spośród osiemnastu nominowanych w sześciu kategoriach. Dwie statuetki trafiły do zasłużonych mieszkańców gminy Janów.

Anna Tarczyńska - Dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu w Janowie od 2006 r., zwyciężyła w kategorii edukacja i kultura. Inicjatorka Galerii „Po Schodkach” w Janowie (2008r.), promującej twórczość artystów z gminy i regionu. Organizatorka imprez plenerowych tj. Festiwal Jazzu Tradycyjnego i Święto Pstrąga, a także pomysłodawczyni Biennale Poezji i takich przedsięwzięć jak: Jurajska Jesień Poetycka, warsztaty folklorystyczne, koncerty operetkowe itp. Uprawia malarstwo (pastele, akryl, olej).

Grzegorz Dors - nauczyciel w Szkole Podstawowej w Piasku, inicjator i trener Kabex LKS „Podkowa” w Janowie, zawodnik i propagator nordic walking, okazał się najlepszy w kategorii sport i turystyka. Inicjator i organizator Jurajskiego Pucharu Nordic Walking rozgrywanego w regionie od 2011 r. Mistrz Polski na dystansie 10 km w kat. OPEN – Osielsk 2017r. Laureat Medalu Komisji Edukacji Narodowej 2017 r. Praca nauczyciela, wychowawcy i trenaera to Jego pasja i wyzwanie.

Źródło: Urząd Gminy JanówGmina Janów
Gmina Janów położona na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej w odległości 20 km od Częstochowy i 90 km od Krakowa. Gmina jest niezwykle atrakcyjna turystycznie. Jest tutaj wszystko co zapewnia wspaniały wypoczynek, a więc: przepiękne lasy, krystalicznie czysta woda, malownicze ostańce o fantastycznych kształtach, świeże, pachnące żywicą powietrze oraz niezapomniane krajobrazy jurajskie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).