Czwartek, 16 sierpnia 2018r. | Imieniny: Rocha, Stefana, Joachima
Pokaż menu

Działoszyńska wiktoria

Maj 14, 2018

13 maja w Działoszynie został rozegrany IX Bieg Działoszyńska Dziesiątka. Wśród startujących byli przedstawiciele Algierii, Ukrainy i była Mistrzyni Swiata w maratonie Wanada Panfil. Serię bardzo udanych startów Podkowa rozpoczęły biegiem na 800 m nasze młodziczki kończąc bieg zwycięstwem Justyny Treścińskiej, a po drugie miejsce sięgnęła Natalia Kołek. W kategorii juniorów na dystansie 1500 m. na pierwszym miejscu finiszował Łukasz Dors, a drugi wynik biegu osiągnął Patryk Kołek. W marszu nordic walking na 5 km. przypomniała o sobie Ola Radosz kończąc zawody na pierwszy miejscu zwycięstwo tym cenniejsze że po długiej kontuzji. Druga metę przekroczyła Justyna Treścińska, a trzecie miejsce przypadło dla Danuty Pali-Skrzypczyk.

Rywalizacje na tej samej trasie wśród mężczyzn wygrał Łukasz Dors drugi był Patryk Kołek, a trzeci Grzegorz Dors. W kategorii młodzieżowej zwycięzcą został Jakub Wojdyła, a drugie miejsce zajął Miłosz Kita. Natalia Kołek wygrała kategorię młodzieżową wśród dziewcząt. W kategorii masters zwycięzcą został Adam Kolek.

W trzech startach w piątek, w sobotę i w niedzielę podopieczni trenera Grzegorza Dorsa wywalczyli 14 pierwszych miejsc, 8 drugich i 6 trzecich.

Źródło: Urząd Gminy Janów