Piątek, 23 sierpnia 2019r. | Imieniny: Apolinarego, Filipa
Pokaż menu

Ewidencja zbiorników bezodpływowych i przydomowych oczyszczalni ścieków

Luty 05, 2019

Zgodnie z art. 3 ust. 3 pkt 1 i 2 ustawy z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j: Dz. U. z 2018 r., poz. 1454 z późn. zm.) – Gminy mają obowiązek prowadzenia:

• ewidencji zbiorników bezodpływowych w celu kontroli częstotliwości ich opróżniania oraz w celu opracowania planu rozwoju sieci kanalizacyjnej,
• ewidencji przydomowych oczyszczalni ścieków w celu kontroli częstotliwości i sposobu pozbywania się komunalnych osadów ściekowych oraz w celu opracowania planu rozwoju sieci kanalizacyjnej.

W związku z powyższym zwracamy się do mieszkańców o wypełnienie druku Ankiety dla właścicieli/użytkowników nieruchomości z terenu Gminy Janów i dostarczenie do Urzędu Gminy Janów w terminie do 28 lutego 2019r.

Na podstawie ankiety Gmina sporządzi wymaganą przepisami prawa ewidencję zbiorników bezodpływowych i przydomowych oczyszczalni ścieków. Ankietę zobowiązany jest wypełnić każdy właściciel/użytkownik nieruchomości zlokalizowanej na terenie Gminy Janów posiadający zbiornik bezodpływowy (szambo) lub przydomową oczyszczalnię ścieków.

Zgodnie z art. 5 ust. 1 pkt 2 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminie, jednym z obowiązków właściciela nieruchomości jest zapewnienie utrzymania czystości i porządku przez m.in. przyłączenie nieruchomości do istniejącej sieci kanalizacyjnej, a w przypadku gdy budowa sieci kanalizacyjnej jest technicznie lub ekonomicznie nieuzasadniona, wyposażenie nieruchomości w zbiornik bezodpływowy nieczystości ciekłych lub w przydomową oczyszczalnię ścieków bytowych, spełniające wymagania określone w odrębnych przepisach.

Druk zgłoszenia będzie dostępny w Urzędzie Gminy Janów (pokój nr 5 lub 14), u Sołtysów oraz do pobrania na stronie  internetowej www.janow.pl. Wypełnioną ankietę należy dostarczyć do Urzędu Gminy Janów, przesłać pocztą na adres Urzędu Gminy w Janowie, ul. Częstochowska 1, przesłać drogą elektroniczną na adres gmina@janow.pl lub przekazać Sołtysom.

Prosimy mieszkańców o współpracę oraz udzielenie rzetelnej informacji.

W przypadku nie złożenia Ankiety, pracownicy Urzędu Gminy będą zobowiązani do przeprowadzenia kontroli posesji w celu ustalenia posiadanego zbiornika na nieczystości ciekłe.

Wykaz podmiotów prowadzących działalność w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych na terenie Gminy Janów :

1. Zakład Gospodarki Komunalnej Janów Sp. z o.o. ul. Leśna 3/1, 42-253 Janów, tel. 669 996 636, 34 314 13 53
2. Usługi transportowe – asenizacyjne, Mechanika pojazdowa, Krzysztof Mysłek, ul. Słoneczna 4, 42-265 Dąbrowa Zielona, tel. 698 844 456
3. TOI TOI Systemy Sanitarne Sp. z o.o. ul. Płochocińska 29, 03-044 Warszawa, tel. 22 811 61 44
4. Wywóz Śmieci Usługi Porządkowe Karoń S.C. Konstantynów 18, 42-235 Lelów, tel. 691 366 227.

M. Olszewska

Nazwa pliku Typ pliku Rozmiar pliku Pobierz
ANKIETA.doc doc 41,00 KB Pobierz
Źródło: Urząd Gminy JanówGmina Janów
Gmina Janów położona na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej w odległości 20 km od Częstochowy i 90 km od Krakowa. Gmina jest niezwykle atrakcyjna turystycznie. Jest tutaj wszystko co zapewnia wspaniały wypoczynek, a więc: przepiękne lasy, krystalicznie czysta woda, malownicze ostańce o fantastycznych kształtach, świeże, pachnące żywicą powietrze oraz niezapomniane krajobrazy jurajskie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).