Niedziela, 27 września 2020r. | Imieniny: Wincentego, Mirabeli, Justyny
Pokaż menu

Ferie zimowe 2020 w SOKiS

06 lutego, 2020
W tym roku ferie zimowe w województwie śląskim trwały od 13 do 26 stycznia. Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu w Janowie przygotował wiele ciekawych zabaw, zajęć edukacyjnych oraz wycieczek.
W pierwszym tygodniu ferii gościliśmy w naszych progach uczniów na zajęciach stacjonarnych w godz. od 9.00 do 15.00. Dzieci i młodzież miała możliwość uczestnictwa w zajęciach sportowych, które odbywały się w sali gimnastycznej w szkole podstawowej w Janowie. Na zajęciach kulinarnych robiliśmy pyszną pizzę oraz słodkie muffinki a zajęcia balonowe polegały nie tylko na nauce skręcania balonowych piesków, ale również na tworzeniu wielu balonowych figur. Na świeżym powietrzu bawiliśmy się w podchody po Janowie oraz w chowanego. Na zajęciach plastycznych tworzyliśmy sowy oraz zimowe bałwanki z kolei zajęcia ekologiczne upłynęły na wykonaniu nakrętkowych zwierzątek. Odbyły się również warsztaty mydlarskie i misiowe, na których dzieci mogły wykonać prezenty dla swoich babć i dziadków. Na zakończenie zajęć stacjonarnych robiliśmy świece i zegary. Kreatywność dzieciaków i ich uśmiechy były bezcenne!

Drugi tydzień ferii to wycieczki i wyjazdy poza siedzibę SOKiSu. Rozpoczęliśmy od wyjazdu do Papugarnii Klara w Częstochowie, gdzie mogliśmy spotkać się z papugami, pokarmić je i pobawić się z nimi. We wtorek pojechaliśmy do Stacji Grawitacji w Częstochowie. W parku trampolin nie brakowało rozrywki, wspinaczki, podskoków. W kolejnym dniu odbył się wyjazd do kina na bajkę” Urwis” oraz na film „Doktor Dolittle”. Było interesująco, ale i pouczająco. W czwartek odwiedziliśmy Częstochowskie Muzeum Zapałek, gdzie dowiedzieliśmy się wielu ważnych i ciekawych informacji dotyczącej produkcji zapałek w naszej okolicy, ale i przypomnieliśmy sobie historię regionu częstochowskiego. Na zakończenie ferii udaliśmy się do Hula Kula w Rędzinach, gdzie wszyscy bawiliśmy się wyśmienicie!

Wyjazdy, warsztaty mydlarskie i misiowe oraz wyżywienie dla uczestników w pierwszym tygodniu ferii zostały dofinansowane z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz realizacji zadań z zakresu przeciwdziałania narkomanii.

Dziękujemy wszytskim uczestnikom za aktywność i zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Informację sporządziła: K. Walaszczyk SOKiS

Źródło: Urząd Gminy JanówGmina Janów
Gmina Janów położona na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej w odległości 20 km od Częstochowy i 90 km od Krakowa. Gmina jest niezwykle atrakcyjna turystycznie. Jest tutaj wszystko co zapewnia wspaniały wypoczynek, a więc: przepiękne lasy, krystalicznie czysta woda, malownicze ostańce o fantastycznych kształtach, świeże, pachnące żywicą powietrze oraz niezapomniane krajobrazy jurajskie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).