Sobota, 22 września 2018r. | Imieniny: Tomasza, Maurycego, Joachima
Pokaż menu
Wolna powierzchnia

Informacja dla mieszkańców Złotego Potoka w sprawie remontu drogi DW 793

Październik 10, 2017

W dniu 6 października podczas spotkania w ZDW w Katowicach, na pisemną prośbę Pani Wójt Joanny Ścigaj omówiono planowany zakres prac związanych z remontem ul. Kościuszki w Złotym Potoku, na odcinku od ul. Wenikajtysa do ul. Mineralnej.

W ramach ustaleń Wykonawca zobowiązał się tak organizować roboty budowlane aby zminimalizować brak dostępu komunikacyjnego dla ulic: Sosnowa Góra i Mineralna. W pierwszej kolejności prac nastąpi korytowanie ulicy na odcinku od ulicy Wenikajtysa do granicy opracowania – koniec robót za ulicą Mineralną. Wykonawca ma zapewnić naprzemiennie przejazd od ul. Sosnowa Góra lub ul. Mineralnej.  W kolejnym etapie robót nastąpi stabilizacja gruntu i wykonawca zobowiązał się do zapewnienia dostępności drogi w ten sam sposób jak przy korytowaniu. Ponadto wykonawca zobowiązał się w przypadku prowadzenia prac bitumicznych,  że będzie możliwy dostęp dla służb ratunkowych.

Roboty związane z korytowaniem drogi odbywać się będą do 11 października. Roboty związane z stabilizacją do 12 pażdziernika, wykonywanie podbudowy z kruszywa - do 16 października, a prace związane z nakładką  masy bitumicznej - do 24 października.

Po wykonaniu niniejszych prac  nie będą pojawiały się problemy z dostępnością komunikacyjną na drodze. Jednocześnie wykonawca zastrzega że powyższe terminu mogą ulec zmianie w przypadku wystąpienia niekorzystnych zjawisk pogodowych.

Źródło: Urząd Gminy JanówGmina Janów
Gmina Janów położona na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej w odległości 20 km od Częstochowy i 90 km od Krakowa. Gmina jest niezwykle atrakcyjna turystycznie. Jest tutaj wszystko co zapewnia wspaniały wypoczynek, a więc: przepiękne lasy, krystalicznie czysta woda, malownicze ostańce o fantastycznych kształtach, świeże, pachnące żywicą powietrze oraz niezapomniane krajobrazy jurajskie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).